0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس اداره فرهنگی و اجتماعی میراث فرهنگی وگردشگری استان فارس گفت: هویت ملی مهم ترین و ارزنده ترین بخش از میراث فرهنگی است که در کنفرانس بین المللی "نقش میراث فرهنگی در شکل گیری هویت ملی" توانست به شکل مطلوب آن را شناسایی کند.

میراث فرهنگی

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی نجفی شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد مقالات ارسال شده به نخستین کنفرانس بین المللی " نقش میراث فرهنگی در شکل گیری هویت ملی" نشان از اهمیت هویت ملی دارد.
 
وی بیان داشت: آنچه امروز از میراث فرهنگی برای افراد قابل دیدن است فیزیک آثاربه جا مانده است اما کشف این موضوع که پشتوانه فیزیکی این میراث باقی مانده از گذشته چه بوده بسیار مهم است.
 
رئیس اداره فرهنگی و اجتماعی میراث فرهنگی وگردشگری استان فارس ادامه داد: زمانی که مصالح استفاده شده در صنعت معماری ایران در گذشته بررسی می شود بوم آور بودن آنها به خوبی نمایان می شود که این موضوع حکایت از اندیشه وخلاقیت ایرانی اسلامی دارد.
 
 نجفی وجود آثار به جامانده از گذشته را نمایانگر هویت هر مکان وشهری دانست و افزود: مستندات تاریخی موجود در دوران اسلامی نشان می دهد که کمتر استانی مانند فارس تاریخ توالی فرهنگی دارد.
 
وی یادآور شد: متاسفانه نسل  کنونی به شکل مناسب پاسدار و قدردان میراث به جا مانده از گذشته نیست که این موضوع باعث کم توجهی ودر برخی موارد تخریب آثارمیراثی و فرهنگی شده است.
 
رئیس اداره فرهنگی و اجتماعی میراث فرهنگی وگردشگری استان فارس همچنین تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس هیچ گاه خود را از حوزه دانشگاه جدانمی داند و با تمام توان از  کنفرانس بین المللی " نقش میراث فرهنگی در شکل گیری هویت ملی" حمایت می کند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری