0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرعامل شرکت عمران و مسکن‌سازان اصفهان گفت: هنر بهترین راهکار برای نهادینه کردن فرهنگ نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده است

مدیرعامل شرکت عمران و مسکن‌سازان اصفهان

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا عمرانی، شامگاه شنبه در آیین اختتامیه مسابقه بزرگ فرهنگی هنری نگاهی دیگر با رویکرد نگاه هنرمندانه به بافت فرسوده، با اشاره به اینکه استفاده از هنر، بهترین ابزار تبلیغی به منظور آگاهی بخشی به جامعه است، افزود: هنر می‌تواند شرایطی را فراهم آورد تا تمام اقشار جامعه در تمام حوزه‌ها آگاهی‌های مهمی به دست آورند و نیازهای خود را در جامعه کنونی برطرف سازند.
 
وی با اشاره به لزوم برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری به منظور ارتقای سطح معلومات جامعه در همه زمینه‌ها، اظهار داشت: برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری می‌تواند شرایطی ایجاد کند تا هنرمندان، تفکرات، ایده‌ها و نظریات خود را در مورد موضوعات مختلف مطرح کنند و مسئولان امر نیز از این ایده‌ها، طرح‌ها و پروژه‌های مطلوب را به اجرا درآورند.
 
مدیرعامل شرکت عمران و مسکن‌سازان اصفهان همچنین با اشاره به اینکه بافت‌فرسوده تاریخی، یادگار تاریخ گذشتگان است، تصریح کرد: شهرهای ایران اسلامی و به ویژه اصفهان، پر از ارزش‌های هنری است که از گذشتگان بر جای مانده و باید با دقت، نسبت به حفظ و حراست آنها اقدام شود.
 
وی با بیان اینکه کوچه‌های قدیمی اصفهان، نشانه اوج ذوق هنری هنرمندان دوران گذشته است، اضافه کرد: با قدم زدن در کوچه‌پس کوچه‌های شهر اصفهان، آثار هنر معماری هنرمندان گذشته را مشاهده می‌کنیم و خلاقیت بی‌اندازه آنها را تحسین خواهیم کرد.
 
عمرانی ادامه داد: دلیل رویکرد بی‌نظیر مردم اصفهان به هنر این است که آنها در محیطی زندگی می‌کنند که حتی دیوارهای آن نیز رنگ و بوی هنر به خود گرفته و در هر سوی این شهر، نشانه‌های بسیاری از هنر هنرمندان به چشم می‌خورد.
 
وی با اشاره به رویکرد شرکت عمران و مسکن‌سازان اصفهان در حوزه هنر، افزود: مهمترین دلیل این رویکرد، استفاده از خلاقیت هنرمندان برای به دست آوردن راهکارهای عملی برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده است تا روح هنر در فضاهای بازسازی شده، بیش از پیش به جریان افتد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری