0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

محمد قاصد اشرفی، رئیس انجمن سینماداران کشور در واکنش به تخریب سینما تمدن اعلام کرد که اگر روند تخریب سینماهای ایران همین طور ادامه پیدا کند، به زودی همه سینماهای ایران تخریب می‌شود. سینما تمدن آخرین سینمای قدیمی تهران بود که چندی پیش برای همیشه به خاطره‌ها پیوست.

همه سینماهای تاریخی ایران به زودی تخریب می‌شود

خبرگزاری میراث فرهنگی- گروه میراث فرهنگی - اشرفی ریاست انجمن سینما داران کشور با گلایه از وضعیت کنونی سینماهای کشور اعلام کرد که در صورت وجود تنگناهای موجود و نبود سوددهی مناسب، تعطیلی، تغییر کاربری و تخریب شامل سینماهای دیگر نیز می‌شود.
 
رئیس هیئت مدیره سینما داران کشور اعلام کردند که تغییر کاربری سینما تمدن و سینماهای واقع در لاله زار تهران با توجه به درخواست مالکین و نوع بافت تجاری اطراف سالن‌های سینما و فروش ضعیف این سالن‌ها بوده و با توجه به اینکه این سالن‌ها به علت استفاده نشدن به حالت نیمه مخروبه درآمده و باعث بروز مشکلات و آسیب های اجتماعی خواهد شد، تغییر کاربری آن‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

او درباره کمیسیون بند 5 توضیح داد که در واقع درخواست تغییر کاربری در کمیسیون بند 5 مطرح می‌شود. اعضای این کمیسیون را کارشناسان خبره شهرداری، سازمان آتش نشانی، وزارت مسکن و شهرسازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیروی انتظامی تشکیل می‌دهد. در همین کمسیون است که موضوع تغییر و یا تخریب سینماها در آن بررسی می‌شود.
 
اشرفی با گلایه از وزارت ارشاد گفت:« این گونه اماکن تاریخ سینمای ایران را شکل می‌دهند و وزارت ارشاد باید ضمن فرهنگ‌سازی از این گونه اماکن نگهداری کند و اجازه ندهد سودجویان نسبت به تغییر کاربری آن اقدام کنند.»
 
احیاء و نگهداری این گونه اماکن نیاز به اعتبار و همکاری وزارت ارشاد، شهرداری تهران و ... را دارد و سینما داران به تنهایی نمی‌توانند از عهده چنین مسئولیت عظیمی برآیند.

اشرفی با اشاره به اخبار منتشره درخصوص اینکه مدیران اعلام می‌کنند سرانه سینما در ایران پایین تر از حد استاندار است ، ولیکن چرا برنامه ریزی لازم جهت احیاء ‌این گونه سینماها که تاریخ سینمای کشور را شکل می دهند اقدامی نمی‌کنند.
 
رئیس انجمن سینما داران ایران در ادامه افزود :‌در هیچ کجای دنیا با قدیمی ترین سالن سینمای کشورشان چنین نمی‌کنند که در ایران کرده‌اند و امیدارم ضمن فرهنگ سازی لازم ، این تاریخ ماندگار حفظ و نگهداری شود.
 
تخریب سینما تمدن از چند روز پیش شروع شده و قرار است به زودی مرکزی تجاری به جای این سینما آغاز به فعالیت کند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری