0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون معماری و شهر‌سازی شهرداری اصفهان گفت: محله 64 هکتاری همت‌آباد اصفهان به صورت مداخله غیر ‌مستقیم احیا و نو‌سازی می‌شود و شهرداری هیچ گونه مداخله مستقیمی در این محله انجام نمی‌دهد.

محله همت آباد اصفهان

مسعود نریمانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به ضرورت احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده موجود در سطح شهر، اظهار کرد: طرح تفصیلی که از سوی شهرداری برای بافت فرسوده همت‌آباد اصفهان تهیه شده است به‌ عنوان یکی از کمبود‌ها و خلأ‌های موجود در این محله محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ارتفاع محله همت‌آباد اصفهان در طرح تفصیلی جدید شهر محدود بوده است، اضافه کرد: در حال حاضر یک طرح تفضیلی جدید برای این محله تهیه شده و به تصویب شورای اسلامی شهر اصفهان نیز رسیده است که تصویب نهایی آن به تأیید کمیسیون ماده پنج اداره‌کل راه و شهرسازی استان نیاز دارد.

معاون معماری و شهر‌سازی شهرداری اصفهان تصریح کرد: پلاک‌های موجود در بافت فرسوده همت‌آباد اصفهان ریز‌دانه است و تعداد بسیاری از پلاک‌های با مساحت زیر 100 مترمربع در محله همت‌آباد اصفهان وجود دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مردم به ‌عنوان محور اصلی احیا و نو‌سازی بافت فرسوده همت‌آباد قرار دارند، ادامه داد: بافت فرسوده محله 64 هکتاری همت‌آباد اصفهان به صورت مداخله غیر‌ مستقیم احیا و نو‌سازی می‌شود و شهرداری هیچ گونه مداخله مستقیمی در این محله انجام نمی‌دهد.

نریمانی با اشاره به اینکه شهرداری اصفهان باید با طرح‌های حمایتی و ارائه بسته‌های تشویقی همت‌آبادی‌ها را به سوی احیا و نو‌سازی محله همت‌آباد هدایت کند، تاکید کرد: وزارت راه و شهر‌سازی نیز برای 100 واحد مسکونی در این محله وام در نظر گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری اصفهان نیز تسهیلاتی را برای ساکنان بافت فرسوده همت‌آباد در نظر گرفته است، افزود: شهرداری می‌تواند بیش از 50 درصد تخفیف به ساکنان منازل موجود در بافت فرسوده همت‌آباد اصفهان اختصاص بدهد.

معاون معماری و شهر‌سازی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه راه‌اندازی خیابان شهید لاوی نیز به توسعه محله همت‌آباد اصفهان کمک بسیاری کرده است، اظهار کرد: در گذشته کوچه 10 متری شهید لاوی در جنوب این محله قرار داشته، اما در حال حاضر این کوچه به خیابان 45 متری تبدیل شده است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری