0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در همایش معماری اسلامی در دانشگاه آزاد تفت یزد
محمد همویه گفت :

آنجایی كه خدا به فراموشی سپرده شود و صرفا تاكید و تكیه بر تكنولوژی و دستاوردهای بشری باشد هر اندازه به سوی افق خواسته‌های بشری حركت شود به همان اندازه، آن افق از دسترس بشر دور خواهد شد.محمد همویه معمار برجسته از كشور لبنان در همایش معماری اسلامی در دانشگاه آزاد  تفت یزد گفت: خدا محوری و ارزش‌های انسانی از نكات برجسته معماری اسلامی است.

به گزارش خبرنگار سایت معماران در یزد ، محمد همویه روز پنجشنبه چهاردهم دی ماه در جمع استادان معماری و عمران  دانشگاه آزاد واحد تفت به ارائه دیدگاههای مكاتب مختلف در زمینه طراحی پروژه‌های ساختمانی و مقایسه این مكاتب با یكدیگر پرداخت.

این نظریه پرداز معماری اسلامی گفت: معماران مسلمان، افرادی هنرمند، خوش ذوق و توانمند در ارائه طرح‌های متناسب با نیاز جوامع در شرایط مختلف زمانی و مكانی هستند.

او اظهار داشت:در جوامعی كه خدا به عنوان آفریننده هستی، هنر و صنعت، محور اندیشه‌ها و طرح‌ها باشد راه تكامل همواره باز و حركت به سمت تعالی شتابنده است.

همویه بیان داشت: اما آنجایی كه خدا به فراموشی سپرده شود و صرفا تاكید و تكیه بر تكنولوژی و دستاوردهای بشری باشد هر اندازه به سوی افق خواسته‌های بشری حركت شود به همان اندازه، آن افق از دسترس بشر دور خواهد شد.

به عقیده این مهندس معمار، در این محور، هیچگاه انسان به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

محمد همویه، طراح پروژه‌های بزرگی در كشورهای مختلف جهان و بویژه عربستان سعودی، لبنان و كویت است كه تاكنون چندین بار جوایزی در زمینه هنر معماری اسلامی دریافت كرده است.

همایش یاد شده به مدت یك روز و با هدف بررسی وضعیت معماری اسلامی در استان یزد برپا شد كه در جریان آن بخش‌هایی از معماری اسلامی در شهرهای مقدس اسلامی به نمایش در آمد

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری