0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شهردار قزوین گفت: به مناسبت روز قزوین برگزاری مجمع جهانی شهر اسلامی در شهریور ماه امسال است که با حضور میهمانان داخلی و خارجی و کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.

زاینده‌رود خشك شد، اصفهان غمگین + عکس

به گزارش خبرگزاری فارس ، مسعود نصرتی اظهار داشت: نهم شهریور ماه برای برگزاری برنامه روز قزوین در نظر گرفته شده است و سال قبل برای نخستین بار برنامه روز قزوین برگزار شد و امسال این برنامه با سه رویکرد اصلی که اصلی‌ترین آن برگزاری مجمع جهانی شهر اسلامی است، برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در این برنامه سه کشور اسلامی حضور دارند که برنامه نخستین روز این مجمع جهانی در قزوین و برنامه دومین روز در تهران برگزار می‌شود و دو بازدید از شهرهای اصفهان و مشهد نیز داریم.

شهردار قزوین افزود: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده این برنامه به صورت محوری در قزوین برگزار می‌شود که در استان قزوین از همکاری حوزه علمیه، نماینده ولی فقیه در استان و شورای فرهنگ عمومی بهره مند هستیم و در تهران نیز دانشگاه امام صادق نیز با حمایت علمی در برگزاری این برنامه مساعدت می‌کند.

وی اظهار کرد: در واقع می‌خواهیم بدانیم که شهر اسلامی چگونه از مسیر خود دور شده و برای بازگرداندن شهر به فضای اسلامی باید چه کار کرد.

نصرتی گفت: یکی از برنامه‌هایی که مد نظر داریم پیگیری برای دعوت از 10 شهردار پایتخت‌های اسلامی در این همایش است.

وی افزود: جشنواره بازی و اسباب بازی نیز که هر سال در اسفند ماه برگزار می‌شود، با توجه به مقارن بودن ایام فاطمیه برگزار نشد و در نتیجه در ایام برگزاری برنامه روز قزوین این جشنواره را نیز به اجرا در خواهیم آورد و یکی دیگر از برنامه‌های روز قزوین تجلیل از نخبگان است

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری