0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس شورای شهر تهران همچنان اصرار دارد که شهرداری هزینه فاقد سند ندارد بلکه آن هزار میلیارد تومانی که حسن بیادی پیش‌تر به عنوان هزینه فاقد سند مطرح کرده‌ بود در واقع «انحراف از برنامه» است. مهدی چمران می‌گوید این هزینه‌ها سند دارند اما از برنامه منحرف شده‌اند.

هزار میلیارد تومان فاقد سند نیست،‌ انحراف از بودجه است

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گروه شهری ـ حسن بیادی نایب رئیس شورای شهر هفته گذشته از وجود هزار میلیارد تومان هزینه فاقد سند در دوران شهرداری قالیباف خبر داده بود. به همین دلیلی امروز "حسین محمدپورزرندی"، معاون مالی و اداری شهردار تهران به جلسه علنی شورای شهر آمد تا در این‌باره توضیح دهد.
 
پورزندی معتقد است که مستندات این هزینه‌ها موجود است و حتی به شورا هم ارائه شده‌است. او در ادامه از اعضای شورا خواست تا زمان تفریغ بودجه شهرداری توسط حسابرس شورا، صبر کنند. معاون شهردار تهران  قول داد تمامی مستندات را با تفریغ بودجه شهرداری به شورا ارائه کند و قبل از پایان این دوره شورا موضوع ختم شود.
 
"مرتضی طلایی" دیگر عضو شورا نیز در جریان بررسی هزینه‌های فاقد با انتقاد از مطرح شدن این موضوع در جلسات شورای شهر به هر شکل ممکن و وجود ابهام در این مساله گفت: «برخی در شورای شهر مدعی‌اند که فاقد سند عمل شده و برخی دیگر در شهرداری این قضیه را رد می‌کنند؛ پیشنهاد من این است، کمیته‌ای سه نفره از شورای شهر با زمان‌بندی حداکثر دو هفته‌ای برای بررسی این مساله تعیین شود و تا پایان بررسی دیگر در این‌باره صحبتی به میان نیاید .
 
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر به همکاران‌اش یادآوری کرد که اگر تخلفی در شهرداری صورت گرفته شورای شهر هم در وظیفه نظارتی خود کوتاهی کرده‌است؛ بنابراین او معتقد است باید بعد از پایان بررسی فاقد سند بودن یا نبودن این هزینه‌ها موضوع در صحن شورا اعلام شود. طلایی از هیات رئیسه شورا خواست تا در کمیته سه نفر حضور داشته باشد.
 
اما رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا فرصت 15 روزه برای بررسی این مساله را ناکافی دانست. "رسول خادم" با اشاره به اینکه اگر تفریغ بودجه ارائه و بررسی شود تکلیف این موضوع نیز مشخص خواهد شد، گفت: «بهتر است تفریغ بودجه را سریع تر انجام دهیم.»
 
با این حال طلایی اصرار زیادی دارد که کسی تا زمان اعلام نتیجه قطعی از طرف حسابرسان، درباره هزینه‌های فاقد سند بحث نکند. او همین‌طور از شورا خواست تا قبل از پایان این دوره شورا موضوع بررسی شود. این عضو شورا البته وجود هزینه‌های فاقد را در همه دستگاه‌های اجرایی یک رویه دانست و ایراد کار شهرداری را در این دانست که چرا به موقع وظایف خود را انجام نمی‌دهد.
 
"مهدی چمران" نیز با تاکید بر این که این مساله بعد از ارائه تفریغ بودجه روشن می‌شود و نیازی به تشکیل کمیته نیست، گفت: «1000 میلیارد تومان هزینه شهرداری فاقد سند نیست بلکه این هزینه ها سند دارد اما این اصطلاح غلط در این مورد به کار برده می‌شود و در واقع بهتر است به جای آن از اصطلاح انحراف از برنامه یاد کنیم.»
 
در نهایت مقرر شد تا شهرداری تهران گزارش تفریغ را هفته آینده به شورای شهر ارائه دهد و حسابرس شورا نیز تا پایان مردادماه تفریغ بودجه را بررسی و نتیجه نهایی را اعلام کند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری