0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هشت مقصد برتر گردشگری اروپا بیشترین میزان ترافیك این قاره را به خود اختصاص داده‌اند.

اروپا

 در سال‌های اخیر رشد صنعت گردشگری در كشورهای مختلف جهان به ویژه قاره اروپا میزان ترافیك را در شهرهای این قاره و بویژه مقاصد برتر گردشگری آن افزایش داده است.

در این میان سایت «تینك اسپاین» در گزارشی به معرفی هشت مقصد گردشگری پر ترافیك قاره اروپا پرداخته كه در این میان سه مقصد گردشگری در كشور اسپانیا واقع شده‌اند.

 

 

 

 

 

** ورشو

شهر ورشو ـ پایتخت لهستان ـ در این رده‌بندی در رتبه‌ی نخست پرترافیك‌ترین شهر قاره‌ی اروپا جای گرفته است. این شهر دارای آب و هوای سرد بوده و تپه‌های زیادی در اطراف آن واقع شده که پوشیده از جنگل هستند.
 
شهرهای مختلف لهستان بویژه ورشو در ماه ژوئن، میزبان یك میلیون و ‌240 هزار گردشگر بوده‌اند، این در حالیست كه در ماه‌های اخیر هزاران گردشگر از كشورهای ‌آلمان، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، هلند و روسیه كه در سال‌های گذشته تعطیلات خود را در دو مقصد گردشگری ارزان «مصر» و «تونس» می‌گذراندند، راهی لهستان شده‌اند كه این امر می‌تواند رشد چشمگیر گردشگران این كشور در سال جاری میلادی در مقایسه با سال 2010 در پی داشته باشد.
 
لهستان از غرب با آلمان، از جنوب با جمهوری چک و اسلواکی، از شرق با اوکراین، بلاروس و لیتوانی و از شمال با روسیه و دریای بالتیک همسایه است و پس از الحاق به پیمان شینگن در سال 2007، گردشگران این كشور به‌شكل چشم‌گیری افزایش یافته‌ است.

01.Warsaw

 

** مارسی

شهر بندری مارسی، دومین شهر بزرگ کشور فرانسه كه در کنار دریای مدیترانه قرار گرفته و بزرگ‌ترین بندر این دریا به شمار می‌رود، در رتبه‌ی دوم پرترافیك‌ترین شهر قاره اروپا دیده می‌شود.
 
مارسی كه دارای امکاناتی از جمله جاذبه‌های گردشگری زیبا، موقعیت ژئواستراتژیک در اروپا و مدیترانه، کیفیت زندگی ممتاز، جمعیت جوان، پویا و خلاق و تجربه طولانی تبادلات بین‌المللی است، هرساله به دلیل نزدیكی به قاره آفریقا سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر از كشورهای آفریقایی است. شهر مارسی علاوه بر در اختیار داشتن 25 سالن تئاتر، اپرا، 40 درصد از مساحت خود را به فضای طبیعی اختصاص داده، این در حالیست كه با ۵۷ کیلومتر ساحل دریا، مارسی محل ممتازی برای گردشگران علاقه‌مند به ورزش‌های آبی است.

مارسی

 

** رم

شهر تاریخی رم، پایتخت ایتالیا كه از آثار تاریخی ارزشمندی از جمله بنای كلزیوم بهره می‌برد، در این رده‌بندی در رتبه‌ی سوم پرترافیك‌ترین شهر قاره اروپا جای گرفته است. این شهر به دلیل بهره‌بردن ار آثار تاریخی متعدد در سال 2010 به عنوان سومین مقصد گردشگری اروپا و نخستین مقصد گردشگری ایتالیا توسط گردشگران شناخته شد.
 
ایتالیا به‌دلیل داشتن آب‌وهوای مدیترانه‌ای و جاذبه‌های گردشگری متنوع از جمله آثاری تاریخی از تمدن «رم باستان» در شهرهای مختلف، بویژه رم، فلورانس و ونیز، یكی از كشورهای محبوب گردشگران است. این كشور سالانه به‌طور متوسط میزبان ‌20 میلیون گردشگر است. این امر صنعت گردشگری را به یكی از اركان اقتصاد ایتالیا تبدیل كرده و پنج درصد از «تولید ناخالص داخلی» ایتالیا به این صنعت اختصاص یافته است.

رم

 

** بروکسل

شهر زیبای تاریخی بروکسل، پایتخت بلژیک، در این رده‌بندی در رتبه‌ی چهارم پرترافیك‌ترین شهر قاره‌ی اروپا قرار دارد. بروکسل كه مقر اصلی بیشتر نهادهای اتحادیه اروپا است، به دلیل در اختیار داشتن بناهای تاریخی ارزشمند و بیش از 100 موزه، یكی از مقاصد برتر گردشگری قاره اروپا یه شمار می‌رود.
 
از جاذبه‌های گردشگری شاخص این شهر می‌توان به میدان مرکزی، قصر سلطنتی لاکن، قصر سلطنتی بروکسل، موزه‌ی سلطنتی هنرهای زیبای بلژیک، موزه‌های هنرهای زیبا و کلیسای قلب مقدس در کوکلبرگ اشاره كرد.

بروکسل

 

** پاریس

شهر پاریس پایتخت فرانسه كه به عنوان یكی از زیباترین شهرهای جهان، مقصد اصلی بیشتر گردشگران فرانسه است، در فهرست پرترافیك‌ترین شهرهای قاره‌ی اروپا در رتبه‌ی پنجم جای گرفته است.

پاریس یکی از شهرهای پیشروی جهان در زمینه‌های اقتصاد، فرهنگ، هنر، سیاست، تحصیل، تفریحات و علم بوده و در کنار لندن، توکیو و نیویورک، از ابرشهرهای جهان محسوب می‌شود. این شهر همچنین میزبان تعدادی از مهمترین سازمان‌های بین‌المللی همچون سازمان «یونسکو»، «سازمان همکاری اقتصادی و توسعه» و «اتاق بازرگانی بین‌المللی» است.
 
سالانه حدود 45 میلیون گردشگر از پاریس دیدن می‌کنند، این در حالیست كه برج ایفل، موزه‌ی لوور و كاخ ورسای، سه جاذبه اصلی گردشگری این شهر محسوب می‌شوند. پاریس همچنین با دارا بودن 478 هزار درخت، سرسبزترین پایتخت قاره اروپا به شمار می‌رود.

پاریس

 

** بارسلون

شهر بارسلون در كشور اسپانیا كه یکی از مراکز مهم فرهنگی و به یکی از مقصدهای اصلی گردشگران اسپانیا بوده و از میراث تاریخی غنی برخوردار است، در این رده‌بندی در رتبه ششم پرترافیك‌ترین شهر قاره اروپا جای گرفته است.
 
بارسلون به لحاظ اهمیت در امور گردشگری، مالی، تجارت، رسانه، سرگرمی، هنر، بازرگانی بین‌المللی و آموزش یک شهر جهانی است. بندر بارسلون یکی از مهم‌ترین بنادر اروپا در دریای مدیترانه است. همچنین فرودگاه بین‌المللی بارسلونا در سال 2009 بیش از 27 میلیون مسافر را جابه جا کرده است.

بارسلون دارای بناهای معماری چون «آنتونیو گائودی» و «لوییز دومانچه ای مونتانر» است که به عنوان میراث جهانی یونسکو نیز انتخاب شده‌ و مقراصلی اتحادیه کشورهای دریای مدیترانه نیز است.
 
اسپانیا با میزبانی 57 میلیون گردشگر در سال 2011، رشد هشت درصدی گردشگری را نسبت به سال 2010 تجربه كرد. این در حالیست كه بخش قابل توجهی از گردشگران این كشور در سال 2010، گردشگرانی بوده‌اند كه در سال‌های گذشته تعطیلات خود را در مصر، تونس و یا یونان سپری می‌كرده‌اند.

بارسلون

 

** مادرید

شهر مادرید پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا كه پس از لندن و برلین سومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است، در این رده‌بندی در رتبه‌ی هفتم پرترافیك‌ترین شهر قاره اروپا جای گرفته است. مادرید به جهت مرکزیت جغرافیایی، پیشینه، و جاذبه‌های گردشگری ارزشمند از جمله کاخ سلطنتی، پارک رتیرو، موزه باستان‌شناسی، موزه دل پرادو، موزه ملی مرکز هنری رئینا سوفیا و موزه تایسن‌بورنمیسا سالانه میزبان میلیونها گردشگر از سرتاسر جهان است.

مادرید

 

** والنسیا

شهر اشرافی، قدیمی و زیبای والنسیا در اسپانیا سومین شهر مهم این کشور بعد از مادرید و بارسلون است كه در این رده‌بندی در رتبه‌ی هشتم پرترافیك‌ترین شهر قاره اروپا جای گرفته است.
 
با این‌که آب و هوای والنسیا، مدیترانه‌ای است، اما تابستان‌هایش گرم و مرطوب است و به همین دلیل اهالی شهر در این وقت سال به سمت شمال اسپانیا سفر می‌کنند، هرچند که بهترین فصل سفر به والنسیا بهار است كه در آن درختان پر از شکوفه هستند. از جاذبه‌ای برتر گردشگری این شهر می‌توان به مجموعه شهر هنر و علوم، موزه تحقیقاتی علوم و پارک اقیانوس‌شناسی اشاره كرد.

والنسیا

..........................................................................................................................................................................

09

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری