0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمان گفت: فراهم کردن زمینه نوسازی ساختمان‌های قدیمی با قدمت بیش از 30 سال می‌تواند یکی از راهکارهای مناسب برای زیباسازی شهر باشد.

سازمان نظام مهندسی ساختمان

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان کرمان، محمد بدیعی در نشست هم‌اندیشی اتاق بازرگانی و شهرداری کرمان جایگاه استان را بسیار بالاتر از موقعیت کنونی عنوان کرد و اظهار داشت: امیدوارم در آینده‌ای نزدیک اداره قسمت‌های مختلف مملکت به صورت فدرال باشد و بودجه‌ها و پارلمان‌ها منطقه‌ای باشند.

وی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی بحث سرمایه‌گذاری در استان را دنبال می‌کند، افزود: از این رو ایجاد تغییرات در چهره شهر و زیباسازی و ایمن‌سازی شهری یک ضرورت است. بدیعی برای دستیابی به این مهم پیشنهاداتی را ارائه کرد و ابراز داشت: فراهم کردن زمینه نوسازی ساختمان‌های قدیمی با قدمت بیش از 30 سال می‌تواند یکی از راهکارهای زیباسازی شهر باشد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمان ارائه تسهیلات در این مورد را مؤثر دانست و تصریح کرد: به عنوان مثال اجازه ساخت طبقات بیشتر یا عدم دریافت هزینه صدور پروانه از جمله این موارد است.

وی نماسازی مناطق شهری را راهکاری دیگر برای زیباسازی شهر عنوان کرد و در تشریح آن گفت: باید طرح‌هایی مصوب شود که سازمان نظام مهندسی در راستای تحقق و عملیاتی شدن آن گام بردارد.

رئیس شورای شهر کرمان نیز از همکاری و تعامل مطلوب اتاق بازرگانی برای توسعه استان تشکر کرد و گفت: مسئولان شهرداری با خون دل و تلاش خارج از چهارچوب اداری و با تلاش شبانه‌روزی شهر را اداره می‌کنند.

علی مهاجری به بودجه 120 میلیاردی شهرداری اشاره و آن را ناچیز عنوان کرد و اظهار داشت: این بودجه جای فکر کردن و برنامه‌ریزی ندارد، زیرا 60 درصد این مبلغ نیز صرف امور جاری شهرداری می‌شود.

وی با بیان اینکه افزایش این بودجه منوط به افزایش عوارض دریافتی از مردم است، تصریح کرد: با این وجود باید اوضاع زندگی مردم به خصوص در مناطق پایین شهر را نیز مورد توجه قرار داد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری