0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون مسکن اداره کل مسکن و شهرسازی مازندران گفت: مهندسان معماری باید در کاهش بار حرارتی فضا کمک شایانی کنند.

13900922162342 PhotoA

 

به گزارش خبرگزاری فارس از محمودآباد، سید عباس رهگشا ظهر امروز در دومین روز از ششمین همایش مهندسان مکانیک مازندران در مجتمع نفت این شهر با تقدیر از سازمان نظام مهندسی مازندران و گروه تخصصی مکانیک درباره انتخاب سیستم‌های تأسیساتی متناسب با شرایط استان اظهار داشت: طراحی سیستم در مازندران با توجه به شرایط اقلیمی برای فراهم کردن آسایش برای مردم این استان بوده است.

معاون مسکن اداره کل مسکن و شهرسازی مازندران تصریح کرد: با توجه به وجود چهار اقلیم در کشور، مازندران در اقلیم معتدل و مرطوب قرار دارد هرچند شرایط ییلاقی و سرد نیز در استان وجود دارد و با توجه به این شرایط اقلیمی، نیاز به طراحی ویژه‌ای به نام حرارت منطقه‌ای است.

رهگشا نیاز به شناخت سیستم‌های مختلف و طراحی آن را ضروری دانست و گفت: با توجه به نوع نیاز باید طراحی خاصی صورت گیرد که از این رو باید مهندسان سیستم‌های مختلف را بشناسند.

وی با اشاره به سیر تاریخی استفاده بشر از گرما بیان داشت: حرارت‌های منطقه‌ای می‌تواند انواع مختلف داشته باشد که به طور مثال استفاده از بخاری خصوصیات خاص خود را دارد که همراه با مزایا و معایب است که توصیه می‌شود تا آنجایی که ممکن است از این سیستم حرارتی استفاده نشود.

رهگشا ادامه داد: بحث دیگر درباره حرارت مرکزی است که مزیت مهم آن این است که سیستم سوخت و ساز آن خارج از فضای مسکونی است و خطرات سیستم حرارت منطقه‌ای را ندارد و علاوه بر اینکه اکسیژن فضای مسکونی را مصرف نمی‌کند بلکه دارای ایمنی بالاتری است.

معاون مسکن اداره کل مسکن و شهرسازی مازندران سیستم حرارت مرکزی در کشور را پنج دسته کلی (حرارت مرکزی با فشار ضعیف آب، حرارت مرکزی فشار قوی با آب داغ، حرارت مرکزی با بخار، حرارت مرکزی با هوای گرم و سیستم حرارت مرکزی تشعشعی) عنوان کرد و متذکر شد: مهندسان معماری می‌توانند در کاهش بار حرارتی فضا کمک شایانی کنند.

رهگشا در پایان برگزاری اینگونه همایش‌ها را یک کلاس آموزشی مناسب برای انتقال تجربیات دانست و بر ادامه این روند تاکید کرد.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری