فروش تراکم در شهرداری قواره شهر را به هم می‌زند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اگر برای تأمین درآمد شهر تنها به فکر اموری مانند فروش تراکم باشیم، قواره شهر در هم می‌ریزد.


محمدتقی بختیاری درباره فروش تراکم در شهرداری تهران،‌ اظهار داشت: اگر بخواهیم شهر را براساس مطالعه و طرح‌هایی که مانند طرح تفصیلی و طرح جامعه تهیه می‌شود اداره کنیم عقلانی است و کالبدی منطقی برای شهر تعیین می‌کند. وی افزود: اگر در این بین به دنبال تأمین درآمد از طریق اموری مانند فروش تراکم باشیم شهر بی‌قواره می‌شود و بسیاری از نکاتی که در طرح‌ها تعیین شده بی‌ فایده می‌شود.
بختیاری با بیان اینکه در صورت عمل نکردن در ضوابط و چارچوب تعیین شده سایر مطالعات و طرح‌ها نیز در سایه این بی‌قانونی بی‌اثر می‌شوند، گفت: این امر در بسیاری از شهرها از جمله تهران رخ داده است و متأسفانه مشکلاتی را در آینده در پی خواهد داشت. وی افزود: باید چارچوبی را تعریف و به مردم ارائه دهیم تا آنها نیز مطمئن شوند که آنچه مطرح شده با ثبات و تضمین شده است در این بین مردم نیز باید هزینه‌های خود را بپردازند و در این زمینه با شهرداری همکاری داشته باشند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: پرداخت عوارض مردم به شهرداری یک سرمایه اجتماعی است که می‌توان به عنوان یک منبع درآمد به آن نگاه کرد و از این طریق مشکلات ناشی از کمبود درآمد را جبران کرد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری