0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون معماری شهرسازی شهرداری تهران
نشانی از معماری ایرانی اسلامی در پایتخت وجود ندارد

هیربد معصومی گفت: در حوزه طراحی و معماری پایتخت کار زیادی صورت نگرفته و معماری تهران به نحوی نیست که نشانی از اسلامی و ایرانی بودن در خود داشته باشد.

معاون معماری شهرسازی شهرداری تهران گفت: دو سال است که کمیته ای در اداره کل معماری و ساختمان تشکیل شده است و این موضوع را با اولویت مساجد دنبال می کند چرا که معماری مساجد نیز گویای کارکرد این اماکن نیست و باید چارچوبی برای آن مشخص می شد.

وی از تهیه دستور العملی برای نمای ساختمان های بالاتر از سه هزار متر مربع خبر داد و افزود: دستور العملی برای این ساختمان ها تهیه شده تا نمای مربوط به آنها در کمیته کارشناسی که ترکیبی از اساتید دانشگاه و مدیران مربوطه است، بررسی و تائید شود و بعد از این مرحله به اجرا درآید.

معصومی با بیان اینکه این دستور العمل به مناطق ابلاغ می شود افزود: ساختمانهای شهرداری و ساختمانهای واجد اهمیت در اولویت بعدی هستند تا اغتشاش بصری در شهر به حداقل برسد.

به گفته وی با برون سپاری وظایف شهرداری، از این پس مناطق می توانند بر تهیه اسناد گامهای دوم و سوم و همچنین تهیه طرح احیاء محلات به عنوان گام چهارم نظارت بیشتری داشته باشند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران تصریح کرد: نمی خواهیم شهری جدید بسازیم، ساختمانهای زیادی در شهر وجود دارند و تغییر یکباره آنها ممکن نیست اما می خواهیم این ضوابط در مورد ساختمانهایی که تخریب و نوسازی می شوند، اجرا شود.

معصوفی افزود: در صدد هستیم تسهیلاتی فراهم شود تا کسانی که خواهان اجرای این تغییر بر ساختمانهای خود هستند بتوانند آن را انجام دهند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری