0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شهردار نراق گفت: شهر نراق چندین سال در بحث مرمت و احیای بافت تاریخی كشور،رتبه برتر را داشته است و می‌كوشیم بافت و شكل تاریخی آن را كاملاً حفظ كنیم.

شهر نراق

«مرادی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه مركزی، افزود: شهر نراق به لحاظ تاریخی ساختار ویژه‌ای دارد و در میان شهرهای استان از بعد تاریخی و اسلامی در جایگاه برتری است این شهر برای مدت 1000 سال به شهر تبدیل شده و رگه‌‌هایی از تمدن،معماری و شهرنشینی را در خود جا داده است و به دیكته كردن فرهنگ شهرنشینی به شهروندان نیازی ندارد كه البته این فرهنگ در معماری و فضاسازی عمومی و خصوصی هم وجود دارد.
 


وی افزود: تهیه طرح ویژه شهر نراق بزرگترین كار، طی دو سال اخیر در شهرداری بوده است. هم‌چنین احیاء معماری سنتی خانه‌های تاریخی شهر در ساخت و سازهای جدید از اهداف تعریف‌شده مدیریت شهری در طرح ویژه شهر نراق است به‌گونه‌ای که ما می‌توانیم با مصالح مدرن و به روش‌های کاملاً علمی خانه‌هایی با حفظ ارزش‌های معماری و تاریخی قدیم در شهر داشته باشیم.
 


شهردار نراق با بیان این‌كه شهر ماسوله نخستین شهریست كه بافت و شكل تاریخی خود را به طور كامل حفظ كرده است، ادامه داد: تلاش می‌كنیم شهر نراق را به لحاظ تاریخی كاملاً حفظ كنیم تا دومین شهر تاریخی كشور باشد.

شهر نراق
 


مرادی با اشاره به ارزش‌های ویژه شهر نراق تصریح كرد: از این‌رو این شهر دومین شهریست كه طرح ویژه‌ برای آن طراحی و تدوین شده است؛ نراق صاحب معماری درون‌گراست و در ظاهر شهر هیچ‌ آرایش و تزئیناتی دیده نمی‌شود این شهر معماری خشت و گلی دارد اما در فضای درونی یك ویژگی ارزشمندی از معماری و هنر نهفته است و با دنیایی از هنرهای معماری مواجه می‌شویم كه از آن می‌توان به عنوان پارادوكسی درشهر یاد كرد.
 


وی ادامه داد: در بحث معماری شهر نراق به شدت به حریم عمومی اهمیت داده شده است و از همین‌رو می‌توان گفت كه این شهر غنای فرهنگی خاصی دارد ما نیز می‌كوشیم در طرح ویژه این ویژگی را حفظ كنیم كه البته این موضوع در بحث نما، نور و مصالح همگون با طبیعت در تضاد نیست بلكه كاملاً سازگار است.
 


شهردار نراق یادآور شد: شهر نراق چندین سال به عنوان رتبه نخست در بحث مرمت و احیای بافت تاریخی كشور انتخاب شد و نراق به علت عملیات حفاظتی،در حفظ هویت اجتماعی و تاریخی پیشگام بوده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری