0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
اجرای نخستین کنسرت موسیقی در تخت جمشید ، ۴۰۰ ژاپنی میهمان پرسپولیس هستند

اولین كنسرت در تخت جمشید توسط یک گروه ژاپنی و با حضور جمعی از مسئولین فرهنگی كشور، هنرمندان و مدیران سازمان میراث فرهنگی و 400گردشگر ژاپنی برگزار می شود.

پرسپولیس

 

 

به گزارش میراث خبر، این كنسرت كه یك كنسرت خصوصی است به سرپرستی «ای دا كی شین» و به نوازندگی 35 هنر مند ژاپنی برپا می شود.كی شین تا به حال در مناطق مختلف جهان از جمله آكروپلیس، تانزانیا،‌نیویورك‌ و پاریس به اجرای كنسرت پرداخته است. او پیش از این در سال 1380 نیز به ایران سفر كرده و در جشنواره فجر آن سال به اجرای برنامه پرداخته بود.
در همین حال مهندس محمد طالبیان مدیر پایگاه پژوهشی تخت جمشید با اشاره به مشكلات برگزاری كنسرت عمومی در این محل به خبرنگار میراث خبر گفت:« فروش بلیت ، تداركات و برنامه ریزی ویژه ای می خواهد كه ما فرصت و امكان آن را برای این برنامه نداشتیم. از طرفی این گروه بیشتر تمایل داشتند كه كنسرتی به صورت خصوصی و با جمعیت محدود برگزار كنند.»
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا اجرای كنسرت به بناهایی مثل تخت جمشید آسیب نمی رساند، گفت:« سیستم های صوتی را طوری قرار داده ایم كه فركانس های صوتی به بخش اصلی كاخ برخورد نكند. از طرفی ما حدود سی سال است كه برنامه نور و صدا را پس از غروب آفتاب در تخت جمشید اجرا می كنیم كه این برنامه تا به حال هیچ مشكلی ایجاد نكرده است. نه تنها در تخت جمشید بلكه به نظر نمی رسد كنسرت در بناهای تاریخی دیگر هم مشكل ساز باشد.»
وی افزود:« مهندسان آگوستیك و كارشناسان ما محل مناسبی را در تخت جمشید برای این كنسرت انتخاب كرده اند كه پژواك هیچ صدمه ای به بنا وارد نكند.»
این برنامه فردا پنجشنبه از ساعت 18 در تخت جمشید برگزار می شود. بر اساس اطلاعاتی که در بروشور گروه ژاپنی ذکر شده ، نوع موسیقی براساس فضا و بنای تخت جمشید طراحی شده است.
نور پردازی بنای تخت جمشید در این برنامه را یك شركت لبنانی به صورت داوطلبانه تقبل كرده است و برای این كار هفت متخصص نور پردازی به ایران سفر کرده اند.

"

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری