0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
نخستین المپیك جهانی طراحی شهری

با امضای پروتكل همكاری میان مركز بین‌المللی پژوهش هنر و معماری و برنامه اسكان بشر،
ایران به میزبانی نخستین المپیك جهانی طراحی شهری انتخاب شدرییس مركز پژوهش هنر و معماری كشورمان، از امضای پروتكل همكاری میان این مركز با مدیریت برنامه BPP (برنامه اسكان بشر سازمان ملل متحد) خبر داد.
به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا مهندس رضا پوروزیری كه در جریان برپایی كنفرانس مدیریت شهرسازانه كه از روز نهم بهمن‌ماه در تهران آغاز شده است،‌ سخن می‌گفت، با اعلام این خبر افزود: این پروتكل از سوی «نیكلاس پو»، مدیر BPP (برنامه اسكان بشر سازمان ملل متحد) در حاشیه برپایی این كنفرانس به امضا رسید.
وی با اشاره به اینكه امضای این پروتكل بعد از امضای پروتكل اردیبهشت‌ماه (آوریل) به منظور تعیین میزبانی ایران برای نخستین المپیك جهانی شهری صورت پذیرفته است، تصریح كرد: میزبانی ایران برای نخستین المپیك جهانی طراحی شهری، اتفاق فرخنده‌ای است كه زمینه‌ساز تعامل بیشتر شهرهای ما با فرآیندهای توسعه شهری دیگر شهرهای جهان می‌شود.
وی گفت: این رویداد ضمن ارتقای جایگاه ایران در مناسبت‌های جهانی و گستره‌های علمی به صورت پیشتاز، سبب ایجاد تحرك و تلاش در داخل كشور برای استقبال از این حركت جهانی می‌شود.
پوروزیری اضافه كرد: مركز بین‌المللی پژوهش هنر و معماری، به عنوان پیشنهاد دهنده این برنامه به UN - HABITAT و نیز دبیرخانه رسمی المپیك، ‌وظیفه خود می‌داند، به منظور هر چه باشكوه‌تر برگزاری شدن این برنامه در ایران، از تمامی امكانات و فرصت‌ها استفاده می‌كند.
وی اظهار داشت: در این راستا، این مركز با تشكیل «مجمع مشورتی المپیك جهانی طراحی شهری»، با حضور اندیشمندان حرفه‌ای، استادان دانشگاه‌ها و مدیران دستگاه‌های اجرایی، زمینه تعامل هر چه بهتر را با هدف ارتقای كیفیت برنامه‌های این رویداد جهانی فراهم ساخته است.
پوروزیری تصریح كرد: «كنفرانس مدیریت شهرسازانه» به همت مركز بین‌المللی پژوهش هنر و معماری IAARA و با همكاری شورای عالی استان‌های كشور، فرهنگستان هنر، بانك مسكن، دانشگاه متروپولتین لندن و با حمایت وزارتخانه‌های كشور و مسكن از 9 بهمن‌ماه به مدت سه روز در فرهنگستان هنر برپا شد."

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری