0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان گفت: بزرگ ‌ترین معضل برای صنعت ساختمان عدم حصور نیروهای فنی آموزش دیده هست.

این مشکل نیز به دلیل نبود تشکل‎‎ها در این بخش هست تا نیروهای کار در این عرصه را ساماندهی کند و کمک کند به اینکه کارگران در حرفه خود متخصص باشند و تا زمانی که این تشکل شکل نگیرد دستاورد بزرگی در این زمینه حاصل نخواهد شد و این یک خلأ بزرگ در صنعت ساختمان هست

raise sazman_nezam_mohandesiAli_torkashvand

این مشکل نیز به دلیل نبود تشکل‎‎ها در این بخش هست تا نیروهای کار در این عرصه را ساماندهی کند و کمک کند به اینکه کارگران در حرفه خود متخصص باشند و تا زمانی که این تشکل شکل نگیرد دستاورد بزرگی در این زمینه حاصل نخواهد شد و این یک خلأ بزرگ در صنعت ساختمان هست.

عامری اذعان داشت: در بخش مهندسی هم مشکلات بزرگی داریم تعداد زیاد فارغ‌التحصیلان به کار کیفیتی آنها تا حد زیادی لطمه وارد کرده است و مهندسان ما به کار نظراتی به‌عنوان یک شغل پایدار نمیتوانند حساب کنند و این مسئله در آینده صدمات بیشتری را وارد می کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان با اشاره به اینکه صنعت ساختمان بسیار گسترده خاطر نشان کرد: در این صنعت نیاز به زیرساختها داریم که این زیرساخت‌ها در طول پنج یا 10 سال شکل نمیگیرد و در حدود 15 سالی که از عمر نظام مهندسی ساختمان میگذرد شاهد بهتر شدن شرایط هستیم اما نیاز به این توسعه بیشتری در همه بخش‌ها احساس میشود.

وی بیان داشت: در صنعت ساختمان اقدامات خوبی انجام شده اما هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به نقطه مطلوب داریم در بحث نیروهای شاغل در صنعت ساختمان باید کارهای اساسی انجام گردد و مسئله آموزش کارگران بحثی است که پیشرفت خوبی نداشته است، در واقع انتظاراتی که داشتهایم در این خصوص برطرف نشده است چند سالی در این بخش دولت سرمایهگذاریهای خوبی انجام داد اما الان متوقف شده.

عامری در خصوص ترکیب جدید انجمن انبوه‌سازان که متشکل از دانشآموختگان صنعت ساختمان هستند، تصریح کرد: ما در استان گلستان تعامل خوبی با انبوه‌سازان داریم و نگاه نظام مهندسی به مجموعه آنها به عنوان بخشی از صنعت ساختمان هست.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان خاطر نشان کرد: در بخش تحصیلکرده‌های مهندسان ساختمان در انجمن انبوه‌سازان یک رویکرد مثبت است و این اتفاق در تمام عرصه‌های کشور خواهد افتاد با توجه به اینکه مجموع بزرگ فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را داریم باید به این سمت حرکت بکنیم که همه کسانی که در صنعت ساختمان کار میکنند دانش‌آموختگان صنعت ساختمان باشند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری