امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
میكی ماوس 75 ساله شد
میكی ماوس، افسانه كارتونی، هفتاد و پنجمین سال تولد خود را جشن می گیرد. به همین مناسبت در دیزنی ورلد فلوریدا از 75 مجسمه شش فوتی پرده برداری شده، مجموعه ای تمبر با تصویر میكی ماوس در ایالات متحد به چاپ خواهد رسید، و فیلم های كلاسیك این قهرمان كمپانی دیزنی بار دیگر به روی پرده خواهد رفت.

 

 


میكی كه توسط والت دیزنی جوان در سفری با قطار خلق شد اولین بار در 18 نوامبر 1928 در شهر نیویورك به همراه فیلم ویلی، كشتی بخار به روی پرده رفت.
مجسمه های دیزنی ورلد كه به دست مایكل آیزنر، رئیس فعلی كمپانی دیزنی، پرده برداری شدند توسط شخصیت هایی چون جان تراولتا، سر التون جان، و آندره آقاسی طراحی شده اند.
طرفداران ژاپنی این شخصیت كارتونی هم در دیزنی لند توكیو واقع در شرق این شهر به جشن میكی و مینی پیوستند و درواقع برگزاركنندگان اولین جشن بودند.
موفقیت میكی در واقع زمینه ساز امپراتوری چند میلیارد دلاری دیزنی شد كه اكنون علاوه بر تولید فیلم و شوی تلویزیونی چندین تفریحگاه و پارك را در بر می گیرد. میكی ماوس در بیش از 140 فیلم، و همین طور كتاب های كمیك استریپ و روی محصولاتی چون ساعت و اسباب بازی و پیژامه ظاهر شده است.
آیزنر درباره این شخصیت گفت: "هیچ شخصیت دیگری مثل میكی روی صحنه نمانده است، و هیچ شخصیت دیگری این قدر در خط مقدم یك كمپانی جهانی سرگرمی قرار نداشته است." میكی كه در دهه 1920 یعنی زمان اوج موسیقی جز به جهانیان عرضه شد و مینی ماوس را همواره در كنار خود داشته است سال آینده با فیلمی جدید و با تصاویر كامپیوتری و مستقیما روی نوار ویدیو ظاهر خواهد شد.
برای معرفی این ستاره كارتونی به كودكان در سال 1955 شوی تلویزیونی "میكی ماوس كلاب" آغاز شد كه از جمله كسانی كه اجرای آن را به عهده داشته اند می توان به بریتنی اسپرز، كریستینا آگوییلرا، و جاستین تیمبرلیك اشاره كرد.

مأخذ :  میراث خبر

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری