0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی گناباد گفت: میزان ورود گردشگران به گناباد در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

391746 PhotoA

به گزارش خبرنگار مهر، امان الله نوروزی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این راستا نیروی راهنمای گردشگران جهت معرفی اماکن تاریخی و گردشگری شهرستان در محل موزه ها مستقر است که در صورت نیاز مسافرین به راهنمایی آثار تاریخی در محدوده شهرستان آماده همکاری است.

   رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی گناباد ادامه داد: اداره میراث فرهنگی در نمایشگاه ویژه ماه مبارک رمضان تحت عنوان نمایشگاه قرآن یک غرفه با موضوع تجلی قرآن در هنر و معماری و همچنین تابلوهای معرق با مضامین قرآنی نیز خواهد داشت.

  نوروزی در مورد ثبت جهانی قنات قصبه نیز گفت: پرونده ثبت جهانی قنات قصبه از طریق دفتر ثبت اداره کل میراث فرهنگی در حال پیگیری و اقدام است و برابر قولی که به ما داده شده تا پایان شهریور ماه سال جاری پرونده باید تکمیل و به سازمان میراث فرهنگی کشور جهت بررسی و اقدامات بعدی ارسال شود.

   نوروزی از برگزاری دوره های آموزش صنایع دستی در تابستان 91 خبر داد و گفت: با توجه به اینکه آموزش از طریق بخش خصوصی و شرکت های دارای مجوز صورت می گیرد، به محض اعلام برگزاری این دوره های آموزشی اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.   وی افزود: با شرکت 15 تا 20 نفر در هرکلاس 3 الی 4 کلاس در هر دوره آموزشی در مرکز آموزش صنایع دستی برگزار خواهد شد.

  وی ادامه داد: یک دوره آموزشی در 3 ماهه اول با شرکت 60 نفر در سه رشته گلیم بافی، سفال گری و معرق و منبت برگزار شد که در حال حاضر در مرحله آزمون می باشد.

   رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی گناباد گفت: با توجه به اینکه دوره 3 ماهه اول اکثر متقاضیان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بودند و بنا به درخواست دانشگاه علوم پزشکی این کلاس ها در محل دانشگاه برگزار شد.

  نوروزی تصریح کرد: در صورتی که هر ارگان یا اداره ای متقاضی آموزش صنایع دستی به افراد زیر مجموعه باشد، اداره میراث فرهنگی گناباد در زمینه مکان و ابزار و وسایل آموزشی لازم آماده همکاری است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری