0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بافت تاریخی شهر خوسف به عنوان یکی از اصیل ترین بافت های تاریخی ایران در آستانه فروریختن است و در حالی که این میراث کهن هنوز در فهرست آثار ملی به ثبت نرسیده این امر بهانه ای برای عدم توجه به آن شده است.

00

به گزارش خبرنگار مهر، راز ماندگاری یک کشور در حفظ میراث و سنتهای نیکوی نیاکان خود است و ایرانیان باستان و نیز دین مبین اسلام تاکید زیادی بر حفظ سنت ها و میراث نیکوی نیاکان دارد و به آن سفارش زیادی کرده است به گونه ای که یکی از روش های بهره مندی از ثواب نیکو بعد از مرگ بر جای گذاشتن سنت و میراث نیکو در میان مردم است.

خوسف

 

ایرانیان از روزگاران گذشته یعنی دوران باستان تا به امروز همواره در طول تاریخ سعی کرده اند که میراث نیکوی گذشتگان خود را حفظ کنند که یکی از میراث های گرانبها بافت تاریخی شهر خوسف است که از قرن هشتم هجری به جا مانده و این بافت علاوه بر نشان دادن کهن بوم بودن تمدن مردمان سرزمین جنوب خراسان یکی از اولین روستاهای ایران است، جایی که انسانها برای نخستین بار یک جانشینی و زندگی متمدن خود را آغاز کردند.

خوسف

 

این بافت قدمتی به بلندای عمر بزرگانی همچون ابن حسام دارد واگر ما اندکی به سیره و روش زندگی نیاکامان اهمیت دهیم باید به این واسطه اینکه روزی، بزرگی از دین در این بافت نفس کشیده، پرورش یافته و قد برافراشته این بافت را که پل ارتباط ما با گذشتگان است را حفظ کنیم.

خوسف

 

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری