0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

میراث جهانی كامبوج به دلیل عدم حفاظت كافی و افزایش بی‌رویه گردشگران در خطر نابودی قرار دارد.

آنگكر

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شهر تاریخی «آنگكر»، جاذبه‌ی نخست گردشگری كامبوج كه در فهرست میراث جهانی سازمان یونسكو نیز به ثبت رسیده، به دلیل عدم حفاظت كافی و افزایش بی‌رویه گردشگران در خطر نابودی قرار دارد.
 


به گزارش پاپیولر آركئولوژی، شهر تاریخی «آنگكر وات» كه در 145 مایلی شمال غربی شهر «پنوم پن» ـ پایتخت كامبوج ـ واقع شده، شامل مجموعه‌ای از معابد از جمله معبد مشهور «آنگكر وات» بوده كه تنها در سال 2011 میزبان بیش از یك میلیون و 600 هزار گردشگر بوده است.
 


اكنون شهر تاریخی «آنگكر» با قدمتی در حدود هشت قرن به عنوان میراثی از امپراتوران «خمر» كه یكی از مجموعه‌های تاریخی ارزشمند جهان بوده و در سال 1992 به عنوان تنها محوطه‌ی تاریخی كامبوج در فهرست میراث جهانی سازمان یونسكو به ثبت رسیده، بدلیل عدم حفاظت كافی و افزایش بی‌رویه گردشگران در خطر نابودی قرار دارد، این در حالیست كارشناسان بارها شرایط این شهر تاریخی را كه روزانه یك تا دو میلیون دلار برای دولت كامبوج درآمد دارد را بحرانی اعلام كرده‌اند.
 


شهر تاریخی «آنگكر» كه از آن به عنوان بزرگترین منطقه‌ی شهری تاریخی جهان نام برده می‌شود، بین قرن‌های نهم تا چهاردهم میلادی پایه‌گذاری شده است.
 


این شهر كه همواره از آن به عنوان یكی از شاهكارهای هنر و معماری یاد می‌شود، با استفاده از سنگ‌های عظیم حجاری‌شده احداث شده و با گذشت قرنها از احداث آن، رازهای زیادی درباره‌ی نحوه‌ی ساخت آنگكر كشف ‌نشده باقی مانده‌ است.
 


شهر تاریخی آنگكر از سال‌ها پیش یكی از محوطه‌های تاریخی مورد علاقه‌ی باستان‌شناسان جهان بوده و كاوش برای كشف قسمت‌های مختلف این شهر از حدود دهه‌ی 50 میلادی آغاز شده و در هر فصل از كاوش‌ها نیز بخش‌ جدیدی به این شهر افزوده شده است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری