امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

میراث آن سیاست گذاری ها

دکتر علی اکبر زرگر در مقدمه کتاب درآمدی بر شناخت معماری روستایی ایران،ایران را کشوری نیمه روستایی نامیده است که نیمی از سکونتگاه های آن بر بنیاد معماری بومی و سنتی و به مفهومی گویاتر ، معماری روستایی بنا شده است.


دکتر علی اکبر زرگر در مقدمه کتاب درآمدی بر شناخت معماری روستایی ایران،ایران را کشوری نیمه روستایی نامیده است که نیمی از سکونتگاه های آن بر بنیاد معماری بومی و سنتی و به مفهومی گویاتر ، معماری روستایی بنا شده است. لذا در سالهای پس از انقلاب و بنا به اشاره آقای دکتر زرگر در مقدمه همین کتاب ، سرفصل دروس معماری در دانشکده ای معماری ایران تغییر پیدا کرد و درسی با عنوان معماری روستایی یا روستا به دروس دانشجویان معماری اضافه گردید . به موازات همین فعالیت ها در دانشکده های معماری و در همان سالها بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با حجم گسترده ای از فعالیت ها به خصوص در منطق محروم آغاز به کار نمود در تمام این سالها سرنوشت بسیاری از روستا ها و شهر های آسیب دیده کشور با سیاست های وزارت مسکن و بنیاد مسکن به عنوان اهرم اجرایی پیوند خورده است .

اکنون پس از گذشت بیست و پنج سال باید پرسید میراث آن سیاست گذاری ها چیست ؟ و ثمره آن آموزش ها کی باید به این مردم برسد ؟
"

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری