www.directfx.com
0

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

موزه ملی هنر National Museum of Art
اوساکا ، ژاپن Osaka, Japan

ترجمه : امیر طائفی
مأخذ : arcspace.com

نوع بنا :
موزه ملی هنر

محل : اوساکا - ژاپن

معماران :
سزار پلی و همکاران
Cesar Pelli & Associates

مساحت کل: 145000 فوت مربع

موزه ملی هنر، مجموعه جدید الحاقی به دومین شهر ژاپن، اوساکا، قرار است با به نمایش در آوردن کلکسیون دائمی خود و همینطور نمایه های قرض گرفته شده به صورت موقت از Marcel Duchamp and 20th Century Art بین 3 نوامبر تا 19دسامبر 2004 افتتاح گردد.

ساختمان موزه جدید که از سوی دولت ملی ساخته شده سایت بدقلق و در ضمن بسیار مهمی را اشغال کرده است.جزیره ناکانو "Nakano" - که در بین دو رود " Tosabori" و "Dojima" واقع است - هم اکنون به عنوان یک دروازه جدید فرهنگی و تجاری برای او ساکا " Osaka" - شهر شلوغی که شیکاگوی ژاپن خوانده می شود- در حال توسعه است.

موزه علم که اخیرا ساخته شده دقیقا در مجاورت سایت موزه ملی هنرقرار دارد.ساختمان اداری Nakanoshima Mitsui که آن هم توسط سزار پلی و همکاران طراحی شده در همین منطقه قرار دارد.انتقال موزه ملی هنر از حومه شهر اوساکا به این سایت ، نقش کلیدی در توسعه این منطقه بازی می کند.

قرارگیری در یک سایت نا منظم و باریک در یک منطقه بزرگ هنری موزه را با فرم مجسمه وارش به یک نشانه شهری مهم تبدیل می کند.

 

با توجه به محدودیت هایی که از جانب سایت تحمیل می شد، ساختمان می بایست کاملا زیر زمین ساخته می شد.برای ساختن یک اثر هنری ازمحدودیت ها، معماران نمای موزه را ،صرف نظر از تنها عناصری که روی سطح زمین قرار داشتند، یک سقف نورگیر از فلز و شیشه طراحی کردند

سقف از یک نیوو بالاتر شروع شده و سرتاسر سایت را با یک شکل منحنی می پوشاند و به یک لابی ورودی پوشیده شده از شیشه تبدیل می شود.لوله های فلزی ضد زنگ روکش شده با تیتانیوم، که در هم تنیده شده اند،نه تنها شیشه های نورگیر لابی را نگه می دارند بلکه آن را احاطه کرده ،کاویده (شکافته) و آزادانه به بالا تا ارتفاع 170 فوت اوج می گیرند تا حجم شاخص موزه را شکل دهند.

2 طبقه فضای نمایشگاهی و طبقه سوم که مربوط به خدمات عمومی است، همگی در یک ساختمان جا داده شده اند.در پاسخ به نیاز های یک موزه زیرزمینی بدون نقص ،حجم ساختمان در یک دیوار بتونی 3 پوسته - که در اغلب جاهایش 10 فوت ضخامت دارد – احاطه شده است. رطوبت زیاد خاک منطقه این امکان را پدید می آورد که دما و رطوبت مطلوب در ساختمان ، با هزینه های بسیار کمتر فراهم شود.البته وزن خالص سازه از رانش خاک آبدار منطقه جلوگیری می کند. ساختمان موزه را می توان به یک زیر دریایی 3 پوسته که در بستر مسیل رودخانه های اطرافش قرار گرفته تشبیه کرد.

با وجود اینکه فضای گالری کاملا زیرزمین است ، طراحی داخلی ورود و جاری شدن نور طبیعی را در سرتاسر طبقات نمایشگاه امکان پذیر می سازد.همچنین طراحی نورگیر سقفی لابی از شیشه و فلز ، یک رقص پیوسته در حال تغییر از سایه ها را در فضاهای عمومی ساختمان پدید می آورد.


ALL RIGHTS RESERVED BY MEMARAN NETWORKS

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

0 # رحيمي 1394-12-04 11:24
عالي است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
انواع عضویت
پنل کاربری