0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مصرف انرژی در شهر تهران ممیزی می‌شود


با اعمال مدیریت سبز در شهرداری تهران و ممیزی مصرف انرژی در قالب استانداردهای ایزو14000 هزینه‌های جاری كه از محل عوارض شهروندان تامین می‌شود كاهش می‌یابد.


با اعمال مدیریت سبز در شهرداری تهران و ممیزی مصرف انرژی در قالب استانداردهای ایزو14000 هزینه‌های جاری كه از محل عوارض شهروندان تامین می‌شود كاهش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یك"معصومه ابتكار" عضو و رئیس كمیته محیط شهرداری منطقه یك با بیان مطلب فوق اظهار داشت:« مصوبه مدیریت سبز در ساختمان‌ها،‌بوستان‌ها و خودروهای شهر تهران از سال 82 در بودجه عمومی دولت قرار گرفت و از ابتدای برنامه‌ چهارم دولت مكلف به ممیزی مصرف انرژی آب و ... در واحدهای ذیربط خود شد . »

وی افزود: « دستورالعمل اجرایی آن در مرحله ابلاغ است و شهرداری تهران موظف به ممیزی در قالب استاندارهای ایزو 13000 است تا هزینه های جاری كه از محل عوارض مردم تامین می‌شود، كاهش یابد.»

ابتكار در مورد طرح مدیریت پسماند گفت: « طرح فراگیر جامع مدیریت پسماند در حال تصویب شورای اسلامی شهر تهران است و با اجرایی شدن آن در كنار تفكیك زباله از مبدا بازیافت زباله‌های خشك، كمپوست زباله‌های آلی و استفاده از سلول دفع بهداشتی و زباله سوز پیش‌بینی شده است .»

وی ساماندهی وضعیت نخاله های ساختمانی را مورد تاكید قرار داد و اظهار داشت: « روزانه 7هزار تن زباله خانگی و 40هزار تن نخاله ساختمانی در شهر تهران تولید می‌شود كه نیازمند مدیریت،‌ بازیافت و برگشت به چرخه ساخت و ساز است تا یكی از مشكلات مهم حریم اطراف و داخل شهر ساماندهی شود. »

عضو و رئیس كمیته محیط زیست شورای شهر تهران خاطر نشان كرد: « سطح خدمات رسانی به شهروندان نسبت به حجم ساخت و سازها نامتناسب است و تراكم جمعیت كوچه‌های تنگ و معضلات ترافیكی و افت كیفیت زندگی به طور كامل مشهود است كه بر همین اساس با تاكید بر تراز 1800 محدوده شمال شهر و دامنه البرز در حریم زیست محیطی تعریف و مورد تاكید شورای شهر قرار دارد . »

وی افزود:« توسعه فضای سبز در شهر تهران چشمگیر بوده و از سویی هدف شورای شهر حفظ فضاهای سبز وباغات است كه سیاست‌ شورای شهر سوم بر حفظ باغات و درختانی مبتنی است و شرطی در مصوبه اخیر طرح شده كه براساس آن حتی قطع یك درخت از سوی شهرداری تهران اجازه داده نمی‌شود و مالكین باغات موظف به پیش‌بینی‌های لازم در این خصوص هستند. »

ابتكار شهردای تهران را ملزم به انجام مطالعات طرح‌های توجیهی دانست و گفت:« طرح‌های عمرانی اقتصادی فنی زیست محیطی اجتماعی پیش از اجرا از همه لحاظ باید بررسی شوند و رود دره‌ها و ساماندهی كوهستان در برنامه‌ كار گروه‌های كمیته حفظ محیط زیست شورای شهرقرار می‌گیرد تا به طور كامل بررسی شود . »

این عضو شورای اسلامی شهر تهران پیاده رو سازی و اهمتیت شهردار تهران به آن را یكی از طرح‌های مورد تاكید شورا دانست و افزود:« شهر تهران طبق نظر دكتر قالیباف شهر انسان محور است نه خود محور و به همین اساس باید حركت وسایل نقلیه ساماندهی شود و پیاده روها برای استفاده شهروندان بهسازی و ایمن‌شوند و استاندارهای محلی براساس استانداردهای بین‌المللی تعریف گردد تا با مشاركت شهروندان در مدیریت شهری شاهد افزایش كیفیت زندگی در شهرمان باشیم . »
در این ملاقات ابتكار به همراه شهردار، معاونین، مدیران و دبیر شورایاری‌های منطقه یك از ارتفاعات و پروژه‌های زیست محیطی منطقه بازدید كرد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری