0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کارشناس هنر معماری اسلامی گفت: در معماری کنونی احداث بناها به گونه ای است که به هویت معماری اسلامی ایرانی آسیب وارد می‎سازد.

معماری کنونی

احمد محمدی اظهار داشت: با رشد بیش از حد شهرها، معماری شهری دچار مدرنیسم کاذب شده است.
 
وی افزود: معماری اسلامی مطابق با انسان ایرانی و طبیعت است و با زندگی انسان‎ها ارتباط ماندگاری را برقرار می کند.
 
این کارشناس هنر معماری اسلامی گفت: در معماری کنونی  احداث بناها نباید هویت معماری اسلامی ایرانی خدشه وارد کند.
 
وی با بیان اینکه، معماری ظرف زندگی انسان است، گفت: برای ساخت یک بنای ایرانی باید دید سبک زندگی انسان ایرانی چگونه است، پس معمار در حقیقت شکل زندگی مردم را به وجود می‌آورد.
 
محمدی در ادامه  اذعان داشت: رعایت مقررات ملی برای توسعه صنعتی‌سازی ساختمان یکی از الزامات مهم در معماری است و رعایت این اصل برای حفظ ایمنی و مقاوم‌سازی ساختمان ضروری است.
 
وی با اشاره به ویژگی‎هایی ساختمان استاندار، از اصول ضروری در معماری صنعتی نام برد و گفت:  سبک‌سازی، مقاوم‌سازی، مصرف بهینه انرژی، کاهش دوره ساخت موجب کاهش هزینه ساخت و افزایش کیفیت ساختمان می‎شود.
 
کارشناس معماری اسلامی با بیان اینکه هدف طراحی داخلی، بهبود عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای راحت  کردن زندگی است، تصریح کرد: کیفیت فضای داخلی از یک طرف تأثیر مستقیمی بر نحوه انجام فعالیت‎های ما دارد و از طرف دیگر احوال و شخصیت ما را تحت تأثیر قرار می‎دهد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری