0

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

Cat-Mountain-Residence-preview

 

مهندس صالح حسینی

کارشناس ارشد معماری داخلی 

اقامتگاه کت مانتین (Cat Mountain Residence) که توسط معماران کورنراستون (Cornerstone Architects) طراحی شده ، درشهرستان آستین (َAustin) ایالت تگزاس آمریکا واقع است.

از پشت خانه، دید وسیعی به یک منظره زیبا وجود دارد؛ و گویی این خانه با سنگ و تیرهای چوبی نمایانش ترجمان معمارانه ایست از این منظره.

 

Cat-Mountain-Residence-01

اقامتگاه کوهستان گربه طراحی شده توسط معماران کورنراستون:

"به عنوان یک پروژه توسعه و بازسازی، تکرار طرح نهایی این خانه از چند جهت ویژه قابل ملاحظه است. بررسی سازه ای این خانه احتیاج به قدری تخریب داشت، با این حال کارفرما اصرار داشت که کلیت ساختمان دست نخورده نگه داشته شود و در اصل خواستار بازسازی قسمت اعظم خانه موجود بود.

در کل، طراحی نقشه بر افزایش دید و منظر متمرکز است و این منظور با استفاده از سطوح شیشه خور وسیع، که با ظرافت مستقر و تقویت شده اند، حاصل شده است.

فضاهای داخلی متعددی از این اقامتگاه از طریق حیاط خلوت به فضای بیرونی و منظر باز می شوند. این حیاط خلوت همچنین فضا های داخلی را به لحاظ بصری به هم متصل می سازد. کارفرما که خود نیز متخصص طراحی داخلی فضاهای مسکونی بود، نظری به سبک "انتقالی"(برزخی) "Transitional Style"   داشت: پیوند عناصر خالص و معاصر با هاله ای از افسون عتیقه!

مصالح با کارآمدی انرژی مناسب، با جزئیات معماری اصلاح شده چوب، به منظور افزودن عناصر طراحی پایدار به این طرح "انتقالی" در هم آمیخته شد.

این خانه نتیجه همکاری معمار و کارفرما برای رسیدن به فضاهایی خالص و معاصر که با بازی گوشی در بین عناصر روستایی رخنه کرده است، می باشد."

Cat-Mountain-Residence-02

Cat-Mountain-Residence-03

Cat-Mountain-Residence-04

Cat-Mountain-Residence-05

Cat-Mountain-Residence-06

Cat-Mountain-Residence-07

Cat-Mountain-Residence-08

Cat-Mountain-Residence-09

Cat-Mountain-Residence-10

Cat-Mountain-Residence-11

Cat-Mountain-Residence-12

Cat-Mountain-Residence-13

Cat-Mountain-Residence-14

Cat-Mountain-Residence-15

Cat-Mountain-Residence-16

Cat-Mountain-Residence-17

Cat-Mountain-Residence-18

Cat-Mountain-Residence-19

Cat-Mountain-Residence-20

Cat-Mountain-Residence-21

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری