0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی اذعان داشت: معماری‌مان شبیه ترافیک ما است هر کس هر جور دلش خواست رانندگی می‌کند.

memari ranandegi

علی غفاری ظهر امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی تاکید کرد: آنچه امروز در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود البته با معماری بومی می‌تواند ارتباط داشته باشد.
وی تصریح کرد: یکی از پایه‌های معماری پایدار این است که با گذشته خودش پیوند داشته باشد و نیازهای آینده را هم برطرف کند.
غفاری با تاکید بر اینکه باید هویت ملی و اسلامی خود را حفظ کنیم و از ابتدا طرح‌ها باید بر این اساس شکل بگیرد، یادآور شد: ما معماری را می‌سازیم و بعد این معماری است که ما را می‌سازد و این معماری است که بر ما تاثیر می‌گذارد این یک رابطه دو طرفه هست.
وی تصریح کرد: باید شناختمان را عمیق بکنیم و به‌جای اینکه فضا بسازیم، مکان ایجاد کنیم، آدم‌ها به مکانشان علاقمند می‌شوند و این تاثیر مثبتی بر آنها خواهد داشت.
غفاری ادامه داد: اوج تکامل معماری در همه جای دنیا سادگی آن است و اصیل‌ترین معماری‌ها ساده‌ترین آنهاست.
وی ابراز داشت: در همین معماری شمال چقدر ساده است مثل یک آدمی که همه چیز آن واضح است درون و بیرونش یکی است پشت پرده ندارد، و خودش هست، این آدم‌ها هم دوست ‌داشتنی هستند.
استاد طراحی شهری دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه مانند همان معماری، شخصیت این مردمان ساده، واضح و صریح است، گفت: بیشتر معماری‌های بومی این خاصیت را دارد البته ضمن سادگی بسیار جا افتاده و استوار و فکر شده است.
وی اضافه کرد: اگر ما بتوانیم بر همین اساس یک معماری درست واضح براساس معماری بومی ارائه بدهیم قطعا روی نسل‌های آینده هم تاثیر مثبت می‌گذارد و این نمی‌شود مگر اینکه ما خودمان را اول درست کنیم یعنی آدم‌ها باید خودشان را درست کنند تا معماریشان هم درست شود.
رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی در پایان اذعان داشت: ما معماری‌مان شبیه ترافیک ما است هر کس هر جور دلش خواست رانندگی می‌کند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری