0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کارشناس معماری و فضاهای شهری گفت: معماری سنتی  نباید قربانی مدرنیته شود و  هویت مسئله‎ای نیست که بتوان آن را نادیده گرفت.

مجید ستوده فر اظهار داشت: معماری تنها به ساختن یک ساختمان خلاصه نمی‎شود بلکه معماری نشأت گرفته از تفکر است که باعث ایجاد معماری جذاب یک ساختمان می‎شود. بدون فکر کردن نمی‎توان اثر معماری استاندارد و تاثیرگزار تولید کرد، معماری امروز ما نیز نمی‎تواند جدا از هویت باشد و این هویت در تمام اثر معماری باید جریان داشته باشد.

 

معماری ایرانی

کارشناس معماری و فضاهای شهری در ادامه بیان داشت: در کلانشهرهای بناها هیچ نوعی سنخیتی با هویت ایرانی ندارند و این امر نشان دهنده عدم تأمل در معماری است.

وی تصریح کرد: در دوره جدید معماری مدرن جایگزین معماری سنتی شده اما تاریخ، معماری نباید قربانی مدرنیته شود و هویت مسئله‎ای نیست که بتوان آن را نادیده گرفت.

ستوده فر گفت: دید جدیدی به فضاهای عمومی شهر به وجود آمده است و ترکیب‎بندی فضا و مکان نیازمند نگاه جدیدی است.

وی اضافه کرد: در طراحی فضاهای شهری مردم نیز باید سهیم باشند و باید دید نگرش  مردم از فضاهای عمومی به چه شکل است.

کارشناس معماری و فضاهای شهری با اشاره به اینکه باید  تفکر مردم از فضاهای عمومی را تخمین زد و دید مربوط به فرهنگ خاصی  یا تجربه عمومی است، اذعان داشت:  تعریف مردم از فضای عمومی مشخص شود و تفاوت آن با نگاه کارشناسان بررسی شود، تا چهار چوب مناسبی  برای ساخت فضا به کارشناسان داده شود.

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری