0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معماری ایرانی اسلامی برنامه اولویت دار وزارت مسکن

معاون پارلمانی وزیر مسکن و شهرسازی گفت: بر اساس تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی معماری ایرانی اسلامی باید در برنامه های ساخت مسکن و شهرسازی کشور قرار گیرد.

رضا محفوظی بابیان اینکه آغاز به کار مسکن مهر براساس قانون ساماندهی مسکن و با حمایت دولت انجام شده است، افزود: این قانون بخشهای مختلف از جمله مسکن، شهرسازی، بافتهای فرسوده شهری و ساماندهی سکونت گاههای غیر رسمی را به خود اختصاص داده است. وی گفت: به تناسب وظایفی که دراین قانون برای هربخش تعیین شده اعتبارات خاصی نیز درگذشته و امسال پیش بینی شده که در دستور کمیسیون مربوطه مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
محفوظی، میزان اعتبارات اختصاص یافته به بخش مسکن مهر در سالجاری را سه هزار و 240میلیارد ریال عنوان کرد و اظهارداشت: اختصاص این میزان اعتبار در کنار اعتبار چهار هزار میلیارد ریالی دولت برای فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز مسکن مهر است.
معاون پارلمانی وزیر مسکن و شهرسازی با اشاره به سهم دولت و استانها از تامین اعتبار زیرساختهای مسکن مهر گفت: یک سوم اعتبارات مورد نیاز این بخش توسط دولت، یک سوم از محل اعتبارات استانی و یک سوم مابقی نیز توسط سازمانهای خدماتی شرکت آب و فاضلاب و برق تامین خواهد شد. وی به برنامه های پیش بینی شده برای بخش مسکن مهر در برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و افزود: بر اساس ماده 14 قانون ساماندهی مسکن به منظور تحقق تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مبنی بر تامین مسکن زوج های جوان و اقشار کم درآمد جامعه، لوایحی از سوی دولت به مجلس تسلیم شده که در کمیسیون مربوطه در دست بررسی است.
محفوظی، با تاکید بر وجود نماها و معماری ایرانی اسلامی در ساخت مسکن مهر یادآورشد: نباید در کنار ساخت انبوه مسکن برای زوج های جوان و اقشار کم درآمد هویت ملی و دینی در چهره شهری به فراموشی سپرده شود.
معاون پارلمانی وزیر مسکن و شهرسازی تاکید کرد: یکی از برنامه های پیش بینی شده در برنامه پنجم توسعه کشور تقویت هویت دینی و ملی در بخش مسکن است که مسوولان باید به آن توجه جدی داشته ‌و از آن غافل نشوند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری