0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بنیانگذار دانشکده معماری دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی گفت:
معماری اسلامی جوابگوی مسائل زیست محیطی است

انسان ها در قرن حاضر به این نکته رسیده اند که معماری اسلامی جوابگوی همه مسائل زیست محیطی است و می تواند مشکلات زیست محیطی را حل کند.


بنیانگذار دانشکده معماری دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی گفت: انسان ها در قرن حاضر به این نکته رسیده اند که معماری اسلامی جوابگوی همه مسائل زیست محیطی است و می تواند مشکلات زیست محیطی را حل کند.
"اسماوی زن" در گفتگو با خبرنگار مهر در زنان با بیان اینکه در حال حاضر تحول بزرگی در معماری اسلامی اتفاق می افتد خاطر نشان کرد: امروزه نه تنها ظاهر معماری اسلامی بلکه قوانینی که در معماری اسلامی رعایت شده مورد توجه مردم و معماران قرار گرفته است.

استاد دانشگاه بین المللی مالزی اظهار داشت: رشد معماری اسلامی در کشورهای مختلف، جواب هر گونه مسائل زیست محیطی آن منطقه را داده و به جای آنکه خودش را به آن محیط تحمیل کند با آن کنار آمده و رابطه دوستانه با محیط ایجاد کرده است.

"اسماوی زن" یادآور شد: به طور کلی معماری اسلامی در همه جای دنیا یکی است و اتحادی در قوانین آن وجود دارد اما در کشورهای مختلف به فراخور محیط زیست آن کشور تغییر و تحول یافته و جزئیات آن ها مشخص تر و متفاوت شده است.

وی گفت: با وجود دانشکده معماری در دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی، این دانشکده می تواند در زمینه افزایش آگاهی و شناخت بیشتر از میراث فرهنگی و اهمیت حفاظت از آن به ایران کمک کند.

بنیانگذار دانشکده معماری دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی با اشاره به مرمت آثار شهر تاریخی سلطانیه خاطر نشان کرد: دانشگاه بین المللی مالزی و دانشگاه های استان زنجان می توانند به صورت یک کار گروهی و تیمی چه از جهت تحیقاتی و چه از جهت عملیات اجرایی با هم همکاری داشته باشند.

"اسماوی زن" ادامه داد: دانشگاه های دو کشور با همکاری یکدیگر می توانند از آثار تاریخی شهر سلطانیه محافظت و شهر سازی آن را انجام دهند.

مهر

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری