امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
معرفی مهندسی ارزش

همه ساله كشور از جانب طرحهای نیمه تمام عمرانی مبالغ بسیار هنگفتی متضرر می‌گردد. عمده این خسران به دلیل عدم تخصیص بموقع و بجای بودجه و همچنین هزینه‌های نامتناسب با كاركردهای پروژه‌ها می‌باشد. در صورتی كه بتوان با اعمال روشهایی همچون مهندسی ارزش، هزینه انجام پروژه‌های كلان عمرانی را به حداقل رساند، كمك بزرگی به اتمام پروژه‌ها و بهره برداری سریع تر و موثر تر از آنها خواهد شد.مهندسی ارزش راهی اسـت به سـوی ایجـاد تعـادل بین هزینه ها و كاركردهای یك محصول یا پروژه. مهندسی ارزش با حفظ كاركردها، روشهایی را در اختیار قرار می‌دهد كه هزینه های اضافی راحذف نموده و روشهای كم هزینه تر را جایگزین روشهای قبلی می نماید.
مهندسی ارزش روشی است سازمان یافته و خلاقانه که با تجزیه و تحلیل كاركردهای محصول، پروژه و خدمات به هدفموردنظر که عبارتست از تحقق كاركرد موردنظر با کمترین هزینه و بدون مصالحه درخصوص کارآیی، قابلیت اطمینان، قابلیت تعمیرات و نگهداری و كیفیت...نائل می‌َشود.

برنامه كار متدولوژی ارزش

در متدولوژی ارزش یك برنامه كار سیستماتیك به كار برده میشود. .برنامه‌كار گامهای خاصی جهت تحلیل موثر یك محصول یا خدمت را جهت تولید حداكثر تعداد گزینه‌های مختلف برای رسیدن به كاركردهای مورد نیاز محصول یا خدمت مورد نظر ارائه می‌كند. با بكارگیری طرح كاری می‌توان از بدست آوردن حداكثر سود، با انعطاف‌پذیری بیشتر سیستم مطمئن بود.

شما می توانید مطالب بسیار جالب و طبقه بندی شده ای را پیرامون این مطلب در سایت
www.ve-mavara.ir بدست آورید

به شما پیشنهاد می کنیم به لینک زیر مراجعه کنید:
http://www.ve-mavara.ir/ve/value-engineering.htm

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری