0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


معافیت های جدید برای بازدید محققان، دانشجویان و دانش آموزان از موزه ها و مراكز فرهنگی ـ تاریخی

هیات وزیران تصویب کرد که پژوهشگران و محققان با ارائه تاییدیه از مراكز تحقیقاتی و علمی مربوط از پرداخت ورودیه به موزه‌ها و مراكز فرهنگی ـ تاریخی تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی و گردشگری معاف هستند.بر اساس اعلام معاونت اطلاع رسانی ستاد تسهیلات نوروزی كشور و بر اساس آیین نامه اجرایی تبصره(45) اصلاحی قانون بودجه سال 1343 كل كشور كه سال گذشته به تصویب هیات دولت رسید، علاوه بر پژوهشگران، مدعوین و میهمانان رسمی دولت با ارائه دعوتنامه مربوط و اشخاصی كه به منظور انجام فرایض و آیین‌های دینی در ساعات مقرر وارد سایت و اماكن متبره می‌شوند ، از پرداخت ورودیه معاف هستند.
همچنین دیدار دانش آموزان و دانشجویان در ایام دهه فجر با ارایه كارت شناسایی با معرفی نامه و نیز بازدید كلیه اتباع ایرانی در جمعه اول هر ماه رایگان است.
در همین حال بر اساس ماده 3 این مصوبه، مبلغ ورودیه برای افراد تحت پوشش كمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی، آزادگان، جانبازان و خانواده‌ها شهدا با ارائه‌ی معرفی نامه از مراجع ذی ربط و نیز بازدیدهای گروهی دانش آموزی و دانشجویان به همراه معلمان،استادان دانشگاهها و سرپرستان آنها به میزان نصف مبلغ مقرر خواهد بود.
بر اساس ماده یك این مصوبه، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مجاز است ورودیه اماكن و بناهای تاریخی، فرهنگی، طبیعی و موزه‌های تحت پوشش خود را بر حسب اهمیت، موقعیت و آثار موجود در آنها حداكثر به میزان پنج هزار ریال تعیین و دریافت كند.
درآمدهای حاصل از اجرای این آیین نامه بر اساس ضوابط قانونی به حساب خزانه عمومی واریز و معادل آن در اختیار سازمان میراث فرهنگی و گردشگری قرار خواهد گرفت تا در زمینهی تجهیز، تكمیل، تعمیر، حفاظت و توسعه موزه‌ها و آماده سازی بناها و محوطه‌های فرهنگی و تاریخی وط بیعی برای بازدید عمومی و احداث موزه‌ها به مصرف برساند.

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری