0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کلیه دستگاه های اجرایی استان سمنان برای ایجاد امکانات و تسهیلات مناسب جهت عبور و مرور جانبازان و معلولین موظفند اقدامات لازم را در فضاهای اداری، عمومی و معابر شهری انجام دهند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، شورای فنی استان سمنان عصر سه شنبه طی نشستی درمحل استانداری با توجه به ماده 169 قانون برنامه پنجم توسعه ضمن تاکید بر استاندارد سازی عبور و مرور معلولان و جانبازان تصمیم گرفت، برای عملیاتی ساختن ماده دو قانون جامع حمایت از حقوق معلولین، آئین نامه اجرایی آن و ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری در سطح استان به جدیت دنبال شود.
 
البته دراین نشست اعضاء با اشاره به اهمیت بحث مناسب سازی اماکن ومعابر عمومی وهمچنین استاندارد سازی عبور و مرور معلولان و جانبازان به ادارات و سازمان های دولتی مقرر شد شهرداری ها در قالب برنامه مدون نسبت به اصلاح و مناسب سازی معابر شهری و پارک ها اقدام کنند و در مراحل صدور پروانه ساختمانی و پایان کار ساختمان های عمومی، مجتمع های تجاری، تفریحی و ورزشی به رعایت ضوابط تعیین شده توجه نمایند.
 
البته این نشست یک مصوبه برای سازمان مسکن وشهرسازی داشت و مقرر شد این سازمان در مرحله بررسی نقشه های ساختمان های عمومی، مجتمع های تجاری، تفریحی و ورزشی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان در مرحله کنترل نقشه و در مراحل طراحی و نظارت این قبیل ساختمان ها به رعایت ضوابط تعیین شده توجه نمایند.
 
در نشست شورای فنی استان سمنان تمام دستگاه های اجرایی موظف شدند طرح ها و ساختمان های آتی خود، استانداردهای مربوط به معلولان را رعایت نمایند.
 
دراین نشست با توجه به لزوم اصلاح وضعیت موجود ساختمان های دولتی در حال بهره برداری و تامین حداقل امکانات برای معلولین بر مساعدت معاونت برنامه ریزی استانداری سمنان در خصوص تامین اعتبار مورد نیاز تاکید و دستگاه های اجرایی نیز موضوع تامین استانداردهای تعیین شده را در دستور کار خود قرار دهند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری