0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر اداره‌ی میراث فرهنگی و گردشگری میبد:
مطالعه‌ نخستین شهر نمونه‌ گردشگری تاریخی ایران در حال پی‌گیری استمدیر اداره‌ی میراث فرهنگی و گردشگری میبد گفت: انجام مطالعه در میبد به‌عنوان نخستین شهر نمونه‌ی گردشگری تاریخی ایران توسط مسؤولان در استان و کشور در حال پی‌گیری است.

 

وحید دهقانی با بیان این‌كه در راستای حفظ و مرمت بافت تاریخی این شهرستان، مرمت آب‌انبارها، مساجد، ساباط‌ها و... انجام شده است، اظهار كرد: در بخش مرمت آب‌انبارها چهار آب‌انبار شامل محمودآباد با اعتبار 55میلیون ریال، یخ‌دان با اعتبار 50میلیون ریال، مجموعه‌ی ملاحسن فیروزآباد با اعتبار 70میلیون ریال و آب‌انبار و مجموعه‌ی حاجی ذوالفقار با اعتبار 55میلیون ریال مرمت و به‌سازی شدند.

 

او با اشاره به مرمت مسجد بابک فیروزآباد و مسجد جنب حسینیه کرم هر كدام با اعتبار 30میلیون ریال، ادامه داد: مرمت ساباط کلوثر با اعتبار 70میلیون ریال و مرمت ساباط فیروزآباد با اعتبار 25میلیون ریال انجام شده است.

 

وی از جمله مرمت‌های انجام‌شده در بناهای تاریخی این شهرستان به مرمت حصار قدیم فیروزآباد با اعتبار 45میلیون ریال و مرمت آسیاب کوچه‌باغ با اعتبار 35میلیون ریال اشاره كرد.

 

مدیر اداره‌ی میراث فرهنگی و گردشگری میبد بیان كرد: مرمت خانه‌ی هوشمند با اعتباری حدود 800میلیون ریال انجام شده كه به‌زودی آماده‌ی بهره‌برداری است و اداره در آن محل مستقر می‌شود. هم‌چنین مرمت خانه‌ی آیت‌الله اعرافی با اعتباری حدود 600میلیون ریال به‌زودی به پایان می‌رسد.

 

او با بیان این‌كه نورپردازی قلعه‌ی مهرجرد با اعتبار 180میلیون ریال مراحل پایانی را سپری می‌کند، گفت: برگزاری کلاس‌های آموزش صنایع دستی در بیش از 20 رشته از جمله زیلو، سفال‌گری، نقاشی روی سفال، طلاسازی، خیاطی و ... به‌صورت رایگان در مرکز آموزش صنایع دستی و راه‌اندازی کارگاه زیلوبافی محله‌یی به‌صورت مشارکتی و هم‌چنین همکاری در راه‌اندازی خانه‌ی زیلو و تحویل چند دار زیلو به این مرکز و در اختیار قرار دادن کارگاه‌های تولید سفال و سرامیک برای هنرمندان و تولیدکنندگان از جمله فعالیت‌های اداره‌ی میراث فرهنگی در بخش صنایع دستی بوده است.

 

دهقانی افزود: انجام مطالعات منطقه‌ی نمونه‌ی گردشگری محمدآباد میبد، منطقه‌ی نمونه‌ی نارین‌قلعه و کلنگ‌زنی کمپینگ مصلا نیز از مواردی است که سال گذشته انجام شد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری