0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

. مسجد تاریخی "شاهزاده" در استانبول و آثار تذهیب هنرمندان اصفهانی در این مسجد پذیرای میلیون ها توریست از اقصی نقاط جهان است

مسجد شاهزاده اسنانبول

به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، شهر تاریخی استانبول به عنوان یکی از مراکز تمدن اسلام امروزه با مساجد تاریخی و زییابی خود پذیرای میلیون ها توریست از اقصی نقاط جهان است. همه روزه توریست های بیشماری با گشت و گذار در نقاط مختلف استانبول به کمک راهنمایان خود و مسئولین مساجد تاریخی این شهر از گذشته پرشکوه اسلام در استانبول آگاه می شوند.

مسجد شاهزاده اسنانبول

خبرگزاری فارس در ادامه بازدید از مساجد تاریخی ترکیه در ماه مبارک رمضان امسال سری هم به مسجد تاریخی "شاهزاده" که به دستور سلطان سلیمان امپراطور عثمانی و به یاد فرزند جوانمرگش شاهزاده محمد و توسط معمار سینان معمار معروف دوران عثمانی ساخته شده زده و از آثار تذهیب هنرمندان اصفهانی در این مسجد دیدن کرد.

مسجد شاهزاده اسنانبول

معمار سینان در ساخت این مسجد برای اولین بار مسئله گنبد نیمکره را مطرح کرد و با بنا نهادن ساختاری مرکزی با چهار نیمکره به رویای معماران دوران رنسانس تحقق بخشید. این مسجد بر روی زمینی مربع شکل ساخته شده و با یک گنبد نیمکره در وسط که اطراف آن را چهار نیمکره دیگر احاطه کرده پوشانیده شده است. قطر گنبد اصلی 19 متر و ارتفاع آن از سطح کف مسجد 37 متر است. صحن بیرونی مسجد شاهزاده دارای شش در ورودی است.

مسجد شاهزاده اسنانبول

مسجد شاهزاده در فاصله سال های 544 الی 1548 ساخته شد. معمار سینان در مورد این مسجد می گوید که ساخت این مسجد به دوران شاگردی وی در علم معماری باز می گردد.

مسجد شاهزاده اسنانبول

این اثر تاریخی با این نام مانند دیگر آثار معمار سینان علاوه بر مسجد شامل مدرسه، دارلشفاء، طویله، کاروانسرای و آرامگاه بزرگان است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری