0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 طرح الهام گرفته از مکعب Rubik توسط گروه SANE برای طرح توسعه سازمان بهداشت جهانی

 

 WHO competition Entry-SANE design-01-resize

 

    ساختمان سازمان بهداشت جهانی(WHO) مجتمع نظارتی و مرکزی است در Geneva سوئد که توسط Jean Tschumi طراحی شد و در سال 1996 افتتاح شد. 58 سال بعد، WHO پروژه عظیمی برای توسعه سایت موجود بعهده گرفت که در آن 10 ساختمان در 3 ساختمان مجموع شوند و ساختمان اصلی Tschumi گسترش یابد. معماران SANE طرح پیشنهادی خود برای توسعه که بطور نمادی متاثر از هوش، خلاقیت، و استقامت مکعب Rubik است را ارائه دادند.

WHO competition Entry-SANE design-02

WHO competition Entry-SANE design-03

    با راهنمایی از انطباق منعطف پازل مدولار، ساختمانی متشکل از عناصر مکعبی که هر کدام گزینه های متفاوتی برای سازماندهی افقی و عمودی فضا دارند طراحی شد. به خاطر برتری در تنوع و پیکربندی ساده، طرح بدنبال تقلید از پتانسیل مکعب Rubik ، بیش از 43 میلیارد موقعیت متفاوت را ایجاد کرد.

WHO competition Entry-SANE design-04

 

    بیش از تشویق برای ارائه راه حلی برای پیدا کردن یک پالت رنگی متحد، که معمولا مانند پازل پیچیده است، طرح پیشنهادی معمارانSANE  روی اهمیت پاسخ به نیازهای اساسی سازمان بهداشت جهانی متمرکز است. بنابراین، تطبیق پذیری کارهای معماران برای پیشبرد طرحی پویا، مناسب سازمان دهی در آینده است.

WHO competition Entry-SANE design-01-resize

 

    توسعه مرکز نظارتی در طبقه همکف ساختمان Tschumi واقع شده است. با متمرکز کردن فضاهای عمومی در زیر طبقه همکف، اگرچه با استفاده از سازه ای سبک با محوطه ترکیب شده است، زیبایی ساختمان اصلی بطور ماهرانه ای را تغییر داده است. این تصمیم اجازه داده که ارتباط بین ساختمان اصلی و محوطه اطراف بوسیله ساختمان جدید ایجاد شود.

WHO competition Entry-SANE design-06

WHO competition Entry-SANE design-07-resize

WHO competition Entry-SANE design-08

WHO competition Entry-SANE design-09

 

 

WHO competition Entry-SANE design-10

فهیمه خوانساری

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری