0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با همکاری یونسکو برگزار می شود
فراخوان مسابقات ملی معماری در یزد

معاون آموزش و پژوهش موسسه آموزش عالی امام جواد (ع) یزد از برگزاری مسابقات ملی معماری توسط این موسسه با همکاری سازمان یونسکو خبر داد.

غضنفر میرجلیلی در گفتگو با خبرنگار مهر در یزد اظهار داشت: سومین دوره از مسابقات ملی معماری با موضوع طراحی و ساخت باغ فرش سنگی در قالب 48 گروه سه تا پنج نفره از دانشگاه‌ های سراسر کشور در یزد برگزار می‌ شود.

وی خاطرنشان کرد: این مسابقه ملی، بیستم آبان‌ ماه سال جاری در باغ دولت ‌آباد یزد برگزار خواهد شد.

میرجلیلی عنوان کرد: ثبت ‌نام تیمهای دانشجویی از طریق سایت موسسه آموزش عالی امام جواد (ع) به آدرس WWW.IJU.IR یا از طریق دبیرخانه این دوره از مسابقات به نشانی یزد، صفاییه، میدان اطلسی، بلوار شهیدان اشرف، خیابان جواد الائمه، موسسه آموزش عالی امام جواد (ع)، واحد کارآفرینی امکان ‌پذیر خواهد بود.

وی بیان داشت: متقاضیان باید تا تاریخ 15 آبان ‌ماه سال جاری برای ثبت ‌نام و شرکت در این مسابقات اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: در مسابقات سالانه معماری موسسه آموزش عالی امام جواد (ع)، گروه‌ های شرکت ‌کننده، هر سال بخشی از یک فضای معماری را طراحی و در روز مسابقه اقدام به اجرای آن در مقیاس واقعی می‌ کنند.

میرجلیلی، هدف از برگزاری این مسابقات را تلاش در راستای بهبود گسست پیش آمده بین دو مقوله طراحی و اجرا در حوزه معماری معاصر ایران که در نوع خود بی‌نظیر است، اعلام کرد.

وی یادآور شد: این مسابقات هر سال مورد استقبال کم‌ نظیر دانشجویان معماری و بسیاری از اساتید برجسته رشته معماری قرار گرفته است.

میرجلیلی اظهار امیدواری کرد که با مشارکت هرچه گسترده ‌تر دانشجویان و اساتید دانشگاهی، گام‌ های موثرتری در اعتلای فرهنگ معماری این مرز و بوم برداشته شود.

وی با بیان اینکه هیئت داوران این مسابقه از میان اساتید برجسته کشوری انتخاب شده‌اند، عنوان کرد: دکتر هادی ندیمی و دکتر حمید ندیمی از اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و دکتر حسین آیت‌اللهی، دکتر کاظم ماندگار و دکتر مسعود نبی ‌میبدی از اعضای هیئت علمی دانشگاه یزد، قضاوت این دوره از رقابت‌ها را بر عهده دارند.

میرجلیلی با اشاره به معیارهای اصلی قضاوت در این رقابت‌ها بیان داشت: کیفیت اجرا، همنشینی مصالح، زیبایی حاصل از قابلیت مصالح، هماهنگی طرح با معماری باغ دولت ‌‌آباد و ... از جمله معیارهای داوری این دوره از رقابتها به شمار می ‌رود.

وی یادآور شد: شرکت در این رقابتها به طور قطع برای شرکت ‌کنندگان مزایایی به همراه خواهد داشت که اهدای لوح تقدیر از سوی سازمان جهانی یونسکو به پنج گروه برتر، اهدای لوح تقدیر، نماد سومین دوره از مسابقات و جوایز ویژه به سه گروه برتر، اهدای گواهی شرکت در مسابقه و پکیچ ویژه مسابقه به تمامی شرکت‌کنندگان و ... از جمله این تسهیلات است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری