امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

معاون میراث فرهنگی ،سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان چهار محال و بختیاری با بیان این مطلب ،گفت: تعمیر و مرمت بناهای تاریخی ، فرهنگی استان شامل قلعه‌های چالشتر ، دزک و جونقان ، اتاق آینه شهرکرد و امامزاده سید محمد فارسان با اختصاص13 میلیارد و 650 میلیون ریال ازمصوبات دور نخست سفر هیأت دولت در بخش میراث فرهنگی استان است .

مژگان ریاحی افزود: مرمت و بازسازی قلعه چالشتر به دلیل جایگاه ویژه این بنا در معرفی تاریخ و فرهنگ استان و همچنین قرار گرفتن سه موزه سنگ ، مردم شناسی و کار و زندگی در آن همواره از اولویت‌های کاری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری چهارمحال وبختیاری بوده که مرمت این بنای تاریخی با توجه به مصوبه هیأت دولت از ابتدای سال 85 آغاز شد .

وی تصریح کرد: تاکنون با انجام عملیات تعمیر و مرمت بدنه ، کف سازی ، ساماندهی محوطه و مرمت نقاشی‌ها، این قلعه بیش از 90 درصد پیشرفت اجرایی داشته است .

ریاحی گفت : تعمیر و مرمت بنای تاریخی و فرهنگی امامزاده سید محمد فارسان نیز با اعتباری بیش از 750 میلیون ریال در حال اجرا است .

معاون میراث فرهنگی ،سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان چهار محال و بختیاری اضافه کرد: برای تملک اتاق آینه شهرکرد و تبدیل آن به ساختمان اداری نیز سه میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است .

 میراث آریا

قلعه چالشتر پیشرفت 90 درصدی مرمت و بازسازی قلعه چالشتر          عملیات مرمت و بازسازی قلعه چالشتر استان چهار محال و بختیاری که از مصوبات دور نخست سفر رئیس جمهوری به این استان است ،تاکنون 90 درصد پیشرفت داشته است .

 

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری