0

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: مرمت سر در میدان گندمی در بازار کرمانشاه تا دهم شهریورماه امسال به پایان می‌رسد.

بازار تاریخی کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کرمانشاه، فهیمه روشن در این خصوص اظهار كرد: مرمت جداره میدان گندمی که در منتهی‌الیه راسته بازار علاف‌های (محل فروش حبوبات در گذشته) مجموعه بازار تاریخی کرمانشاه واقع شده پایان یافته است.
 


وی با بیان این‌که جداره نمای سردر ورودی که به میدان مشرف می‌شود نیز مرمت شده است، افزود: تزئینات معماری سردر ورودی سرای میدان گندمی که آسیب دیده، در حال مرمت است.
 


روشن افزود: همچنین بخش‌هایی از دیواره‌ها و جداره‌ها دچار اعوجاج شده، بخشی از آجرها ریخته‌اند و پایه‌ها از شاقول خارج شده‌اند که کار مرمت، ساماندهی، ساب‌زنی و اجرای درست شاقول برای این‌که به فرم و حالت اولیه بازگردد تا پایان سال مالی 90 انجام می‌شود.
 


این مقام مسوول یادآور شد: بام‌سازی سردر ورودی تا مرحله ایزوگام نیز با توجه به میزان بودجه انجام می‌شود که بقیه مراحل بام‌سازی با تخصیص اعتبار سال 91 انجام خواهد شد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری