0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اظهار داشت: مرمت قسمت های آسیب دیده بازار تاریخی اهر از زلزله رخ داده در این مناطق، آغاز شد.

بازار تاریخی شهرستان اهر

به گزارش خبرنگار مهر ، تراب محمدی ظهر امروز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: با توجه به مصوبات هیئت دولت و حضور مدیران سازمان مرکزی ، ضمن تلاش برای تامین اعتبارات مورد نیاز، مرمت بازار تاریخی اهر آغاز شد .
 
وی تشریح کرد: علاوه بر بعد تاریخی این اثر، با توجه به نقشی که این بازار در اقتصاد شهرستان اهر و منطقه ارسباران دارد، بازسازی و گشوده شدن سریع این بازار در دستور کار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی قرار دارد.
 
محمدی ابراز داشت: بازسازی سریع و رونق مجدد کسب و کار در فضای این بازار تاریخی و گسترده نیازمند مشارکت و همراهی مادی و معنوی بازاریان است تا در کوتاهترین زمان ممکن امکان استفاده مجدد از مغازه ها برای صاحبان مشاغل و مردم فراهم شود که البته به امید لطف خدای متعال به زودی این مهم اتفاق خواهد افتاد.
 
رئیس شورای فنی ثبت آثار تاریخی و فرهنگی استان در فهرست آثار ملی  با اشاره به آسیب 30 الی 35 درصدی وارد شده به بازار اهر بر اثر زلزله، یادآور شد: معماری بازار تاریخی اهر مشابه بازار جهانی تبریز است، که از نظر وسعت نیز پس از بازار تبریز بزرگترین بازار مسقف بهم چسبیده آذربایجان شرقی محسوب می شود.
 
محمدی با بیان اینکه مرمت  پیش از زمین لرزه در برخی از نقاط بازار اهر در جریان بود، تصریح کرد: این بازار از چهار راسته اصلی تشکیل شده که پیش از زمین لرزه 80 درصد مرمت راهروهای اصلی به اتمام رسیده بود که این بخش های مرمت شده در جریان زلزله آسیبی ندیده اند.
 
وی با اشاره به بازدید اخیر معاون میراث فرهنگی کشور از بناهای آسیب دیده در زلزله در هفته جاری، تصریح کرد: مهندس مسعود علویان صدر نیز در بازدید از بازار تاریخی اهر و گفتگو با هیئت امنا و جمعی از بازاریان بازار اهر، ضمن قول مساعد برای مرمت و راه اندازی هرچه سریع تر این بازار تاریخی بر لزوم مشارکت بازاریان در روند بازسازی تاکید کرده است.
 
محمدی همچنین تحقق اختصاص سریع اعتبارات ملی و استانی برای بازسازی و مرمت آثار آسیب دیده شهرستان های اهر و ورزقان به ویژه بازار اهر را نشان از توجه و تلاش مدیران کشوری و استانی برای بازگرداندن وضعیت عادی و سامان یافتن این مناطق با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و رییس محترم جمهوری و خواسته مردم عزیز آذربایجان شرقی و کشور دانست.
 
صنایع دستی آذربایجان شرقی  به استقبال گردشگران تابستانی می رود
   
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از برپایی نمایشگاه توانمندی های صنایع دستی و سوغات استان در رواق های مسجد کبود تبریز خبر داد.
 
تراب محمدی افزود: این نمایشگاه همزمان با آغاز هفته دولت و آغاز دور دوم سفرهای تابستانی گردشگران به استان، گشایش یافته و به عرضه هنرهای سنتی و صنایع دستی و سوغات استان می پردازد.
 
وی تشریح کرد: آثار زیبا و متنوعی از انواع صنایع دستی مناطق مختلف آذربایجان شرقی از روز دوم شهریور ماه، در قالب 29 غرفه در این نمایشگاه در معرض دید بازدید کنندگان قرار داده می شود.

محمدی اعلام کرد: علاوه بر عرضه نمونه های مختلف هنرهای سنتی و صنایع دستی و سوغات نقاط مختلف استان، گردشگران و بازدیدکنندگان شاهد اجرای زنده مراحل ساخت برخی آثار هنری در تعدادی از غرفه های این نمایشگاه و ارائه انواع غذاهای سنتی و محلی آذربایجان شرقی خواهند بود.
 
رئیس شورای فنی صنایع دستی استان با اشاره به هنرنمایی بیش از 36 هنرمند رشته های مختلف در این نمایشگاه گفت: آثار و محصولاتی از 25 رشته مختلف و زیبای صنایع دستی آذربایجان شرقی در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان و گردشگران قرار می گیرد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری