0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معرفی طرح بر گزیده برای“ سایت مركز تجارت جهانی در نیویورك“

 

از بین 9 طرح پیشنهادی برای“ سایت مركز تجارت جهانی در نیویورك“ بالاخره طرح استودیو دانیل لیبسكیند “Studio Daniel Libeskind“ برگزیده شد.

به روایت از: http://www.renewnyc.com/

 

وقتی من به عنوان مهاجری نوجوان با کشتی به نیویورک رسیدم و مانند میلیونها نفر دیگر اولین منظره ای که دیدم مجسمه آزادی و افق زیبای مانهاتان بود.من هرگز آن منظره زیبا و معنای آن را فراموش نمی کنم و این همان موضوع پرژه می باشد.

وقتی تفکر در باره این پرژه را شروع کردم اهالی شهر نیویرک به دو دسته تقسیم شده بودند عده ای که معتقد به حفظ سایت به حالت موجود و عده دیگر اعتقاد به بازسازی آن داشتند.روزهای زیادی را به تفکر روی این دوگانگی که بنظر غیر ممکن می نمود گذراندم.کشتاری که در این سایت اتفاق افتاد و نگاه امیدوارانه به آینده به نظر دو لحظه ی غیر قابل اتصال می نمود. دنبال راه حلی می گشتم که آن تناقضات را یکی کند. بنا براین دوباره برای دیدن سایت ، ایستادن در آن ، دیدن مردمی که اطراف آن قدم می زنند ، برای احساس قدرت و برای گوش سپردن به آوا یش ،به آن مراجعت کردم و این همان چیزی است که من دیدم،شنیدم و احساس کردم.

ما می بایست قادر باشیم تا وارد این زمین خالی مقدس شویم ، د رحالی که مکانی مقدس ،ساکت و متفکرانه خلق می کنیم .ما نیازداریم که سفریحدود 70 پا به درون زمین ، به درون فنداسیونها انجام دهیم . حرکتی با تعمق و تفکر به عمق رد پاهای پاک نشدنی برج 1 و برج 2. پی های این برجها نه تنها نشان دهنده داستان این مصیبت بلکه نشان دهنده ابعاد زندگی است.

آنهایی که رفتند به قهرمان تبدیل شدند ، برای احیای یاد زندگیهای از دست رفته من دو مکان عمومی خلق کردم -« پارک قهرمانان» و «قطعه ای نور» .هر سال د ریازدهم سپتامبر بین ساعت 8:46لحظه بر خورد اولین هواپیما و 10:28 ،زمانی که دومین برج فرو ریخت ،خورشید بدون هیچ سایه ای ،در قدردانی ابدی از نوع دوستی و جرات می تابد.

نزدیک به 4 میلیون نفر از ما ،همگی ، برای ییدن سایت آمدیم .قدم زنان و با نگریستن به سازه های بر جای مانده ،سعی به درک گستردگی این مصیبت کردیم.بنا بر این من یک معبر تصاعدیو بالا رونده ، به عنوان گردشگاه یادمان در حالی که کل سایت را احاطه کرده طراحی کردم .حال همگان می توانند غیر از "هیچ" احیای زندگی را هم ببینند .

معماری مهیج ایستگاه جدید راه آهن شهر مانهاتان به عنوان رابط مرکز هنرهای نمایشی ،برجهای اداری بازارهای زیر زمینی ، مغازه ها، رستورانها و کافه ها تایید بسیار شعف انگیزی بر نیو یورک خلق کرده اند.

آسمان دوباره خانه ی برجی به ارتفاع 1776پا به نام " باغهای دنیا "خواهد بود .چرا" باغها "؟ زیرا باغها مؤید همیشگی زندگی هستند.برجی بر روی قبلیها بر افراشته می شود در حالی که برتری آزادی و زیبایی را نشان می دهد و با قرارگیری در رأس معنویت شهر ،به عنوان یک نماد ، سخن از شور ما در رویارویی با خطر و خوش بینی ما از عواقب مصیبتها دارد.

فاتح زندگی.

 

برای دانلود اسلایدهای ارائه طرح ،اینجا كلیك كنید.

ترجمه :معماران

 

تمامی حقوق برای سایت Memaran محفوظ است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری