0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

‎سازه های آبی كشور محافظت می شوند

در نشستی مشترک میان مسئولان معاونت میراث فرهنگی و وزارت نیرو موضوع حفاظت از سازه‎های آبی شوشتر و نیز سایر سازه‎های آبی کشور مورد توافق قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، فریبرز دولت‎آبادی با اشاره به نگاه و حساسیت مثبت وزارت نیرو بر روی سازه‎های آبی تاریخی کشور و تلاش گنجینه ملی آب برای حفاظت از این سازه‎ها گفت: ما از این حساسیت وزارت نیرو استقبال کردیم و در نشستی مشترک به بررسی راهکارهای مرتبط با این موضوع پرداختیم.
معاون میراث فرهنگی سازمان گفت: گنجینه ملی آب مدتی است که پروژه‎ای را در ارتباط با سازه‎های آبی شوشتر آغاز کرده است؛ از سویی با توجه به اینکه این اثر به‌عنوان پروژه پیشنهادی ما برای ثبت در فهرست میراث جهانی مطرح است؛ از این رو به این جمع‎بندی رسیدیم که نیاز به هماهنگی بیشتری در این بین است.
دولت‎آبادی گفت: در جلسه‎ای که در محل معاونت میراث فرهنگی و با حضور مسئولان وزارت نیرو، گنجینه ملی آب، مدیران معاونت میراث فرهنگی و مشاور پروژه سازه‎های آبی شوشتر برگزار شد، مبانی کارهای در دست اقدام از سوی مشاور برای حاضران تشریح شد.
وی افزود: با توجه به اینکه مشاور پروژه در مرحله‎ای است که باید گمانه‎زنی بر روی سازه‎های آبی شوشتر انجام دهد تا بتواند مقدمات مباحث مربوط به استحکام‎بخشی سازه‎ها را انجام دهد؛ از این رو بحث‎‎هایی در زمینه چگونگی انجام این کار، مطرح و مقرر شد با برگزاری جلسات تخصصی با هیئت راهبردی پایگاه، جمع‎بندی لازم در این زمینه انجام پذیرد.
فریبرز دولت‎آبادی افزود: قرار شد در یک برنامه مشترک میان معاونت میراث فرهنگی و وزارت نیرو، مباحث ساماندهی، حفاظت و مرمت سایر سازه‎های آبی موجود در کشور مانند تأسیسات آبی موجود در جوار زاینده‎رود، سازه‎های آبی موجود در ادامه رود کارون، آسیاب‌های آبی، قنات‌ها، سدها و بندهای موجود و کل سازه‎هایی که با مبحث آب در ارتباط است، مطرح و درباره آنها بررسی‎‎های لازم انجام شود.

روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری