0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون امور عمرانی استانداری گلستان گفت : هم اکنون تنها دستگاه اجرایی در استان که از سیستم مدیریت پروژه طرح های عمرانی استفاده می کند سازمان نوسازی و تجهیز مدارس است.

معاون امور عمرانی استانداری گلستان

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا دادبود پیش از ظهر دوشنبه در نخستین جلسه شورای فنی استان در سال 91 اظهار داشت: سیستم مدیریت پروژه طرح های عمرانی استان با مدیریت سازمان امور اقتصادی و دارایی در سال جاری با استفاده از اعتبارات سال 91 و با هماهنگی دستگاههای اجرایی انجام خواهد شد.

 

وی اظهار داشت: به منظور تسهیل فرآیند کنترل و مدیریت پروژه ها ، از مدتها قبل نیاز به یک سیستم اطلاعاتی و مدیریتی جامع احساس می شد و به این منظور در دوره های مختلف توسط بعضی از سازمانها نرم افزارهایی تهیه و بکارگرفته شد ه بودند اما هریک بدلیلی پاسخگوی نیازهای سازمانها و دستگاههای عمرانی نبودند.

 

دادبود ادامه داد : سرانجام پس از انجام مراحل تحلیل ، طراحی و برنامه نویسی ، نرم افزار مدیریت پروژه ریزکار ارقام در شهریور 1385 برای استفاده استانی و از اردیبهشت 1386 با توسعه سیستم برای استفاده کشوری در سازمان نوسازی مدارس کشور آماده بهره برداری شد.

 

معاون امور عمرانی استاندار گلستان گفت: نرم افزار مدیریت پروژه ریزکار ارقام ، به پشتوانه هزاران ساعت کار مطالعاتی و با پیشرفته ترین تکنولوژی نرم افزاری روز تهیه و تلاش شده است که در عین جامعیت و سادگی ، سهولت استفاده از آن حفظ شود.

 

وی اذعان داشت : این نرم افزار کاملا تحت وب بوده بنابراین کاربران می توانند از هرمکان و در هرزمان از شبانه روز با اتصال به اینترنت با نرم افزار کار کنند و نیاز به نصب نرم افزار اضافی روی کامپیوترهای مورد استفاده کاربران نیست.

 

دادبود با بیان اینکه معماری نرم افزار بگونه ای است که امکان توسعه آن در آینده براحتی وجود دارد افزود : باعنایت به اینکه معماری نرم افزار براساس قوانین و مقررات بودجه های عمرانی کشور صورت گرفته است به راحتی قابلیت کاربرد در سایر دستگاههای عمرانی کشور را دارد.

 

وی هدف از انجام این پروژه را طراحی و پیاده سازی سیستمی جهت مکانیزاسیون فعالیتهای اجرایی پروژه های عمرانی در سطح عملیاتی برای کارشناسان و مدیران میانی دستگاههای اجرایی و در سطح ستادی و عالی تشکیل بانک اطلاعاتی حاصل عملیات اجرایی سیستم جهت تسهیل تصمیم گیری و برنامه ریزی های ستادی و راهبری بهتر امور دانست.

 

در نخستین جلسه شورای فنی استان در سال 91 گزارشی از عملکرد این شورا در سال 90 ارائه و مقرر شد تعداد 22 جلسه شورای فنی در سال 91 برابر برنامه زمان بندی برگزار شود.

 

اهم مصوباتی که در جلسات شورای فنی سال 90 به تصویب رسیده عبارت از ایجاد بانک اطلاعاتی پروژه های استان با استفاده GIS ، برگزاری همایش سراسری پیمانکاران و مشاوران و دستگاههای اجرایی، استاندارد سازی آسانسورها، برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران و مسئولین دفاتر فنی و ناظرین و پیمانکاران، تعطیلی موقت شهربازی گرگان تا زمان استاندارد سازی و ... بوده است.  

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری