0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
روایتی از زندگی فردوسی، مجموعه تلویزیونی می شود
مجموعه تلویزیونی «چلتن» كه به روایتی از زندگی فردوسی، سراینده شاهنامه می پردازد، در حال تصویربرداری است. این مجموعه تلویزیونی كه در 18 قسمت تهیه می شود، زندگی فردوسی را از پیش از تولد تا پایان عمرش روایت خواهد كرد. نمایش زندگی فردوسی در دوره های سامانی و غزنوی انجام می گیرد و همین طور روایت های شاهنامه، لا به لای مجموعه تلویزیونی می آید.

مجموعه تلویزیونی «چلتن» كه به روایتی از زندگی فردوسی، سراینده شاهنامه می پردازد، در حال تصویربرداری است.
به گزارش «میراث خبر»، این مجموعه تلویزیونی كه در 18 قسمت تهیه می شود، زندگی فردوسی را از پیش از تولد تا پایان عمرش روایت خواهد كرد. نمایش زندگی فردوسی در دوره های سامانی و غزنوی انجام می گیرد و همین طور روایت های شاهنامه، لا به لای مجموعه تلویزیونی می آید.
«ایرج رامین فر» طراح صحنه و لباس این مجموعه تلویزیونی در مورد كار خود گفت: «متاسفانه ما هیچ منبع تصویری مناسبی برای طراحی لباس و صحنه این فیلم های تاریخی نداریم و به همین علت، كار من بیشتر براساس تحقیقات پراكنده ای بود كه خودم انجام دادم و البته به همراه كمی چاشنی تخیل.»
رامین فر همچنین فقر منابع تصویری را یكی از مشكلات طراحی لباس و صحنه فیلم های تاریخ ایران دانست و گفت كه تاكنون هیچ تحقیق درست و عمیقی در این مورد صورت نگرفته است. مجموعه تلویزیونی «چلتن» توسط بنیاد سینمایی شهید آوینی در حال تولید است و كارگردانی آن را «نوری زاده» بر عهده دارد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری