0

طبقه بندی آرشیو

سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خبر از تغییر متون دانشگاهی رشته معماری دانشگاههای ایران به برای ترویج و تدریس معماری اسلامی، داد.

مجلس شورای اسلامی

 

به گزارش خبرنگار ایرنا 'سعدالله نصیری قیداری' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در متون فعلی دانشگاهی رشته معماری دانشگاههای ایران، معماری غرب تدریس می شود برای تغییر این رویه تصمیم گرفته شد متون دانشگاهی رشته معماری تغییر كند.

 

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با حضور معاون آموزشی وزارت علوم، بحث های مختلفی در این خصوص انجام گرفته.

 

سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: در این جلسه مقرر گردید این كمیسیون در بودجه سال آینده كشور بودجه لازم را برای تحقیق و پژوهش در خصوص تغییر محتوی متون رشته معماری دانشگاهها، اختصاص یابد.

 

نصیری قیداری با تاكید بر اینكه برای استفاده از هنر معماری اسلامی در ساخت و سازهای كشور نیاز به همكاری همه نهادها هست ؛ گفت: اگر همه نهادها برای استفاده از هنر معماری اسلامی در كشور بسیج نشوند به جایی نمی رسیم.

 

نماینده زنجان در مجلس هشتم افزود: در جلسه امروز كمیسیون تصمیم گرفته شد منشوری تدوین و بر اساس آن مجوز ساخت به ساختمان های داده شود تا بر اساس آن معماری اسلامی رونق یابد.

 

نصیری قیداری این تصمیم كمیسیون را تصمیمی كوتاه مدت دانست و خاطرنشان كرد: برای بلند مدت باید از آموزش و پرورش و دانشگاهها شروع كنیم تا برای 20 سال آینده در همه نهادها و ساخت و سازهای كشور تفكر معماری اسلامی نهادینه گردد.

 

وی بازنگری متون معماری فعلی را یكی از این راهكارهای در نظر گرفته شده اعلام كرد و گفت: وزارت علوم مكلف هست با همكاری وزارت راه و شهرسازی در این خصوص اقدام نماید.

 

سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در عین حال با انتقاد از استفاده نكردن از هنر معماری اسلامی در ساخت و سازهای مدارس؛ دانشگاهها و مسكن مهر در كشور، گفت: در جلسه دیگری با حضور نماینده وزارت خانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ وزارت علوم ؛ وزارت راه و شهرسازی؛ شهردار تهران و اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات به این موضوع رسیدگی خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری