0

طبقه بندی آرشیو

سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تغییر متون دانشگاهی رشته معماری دانشگاههای ایران به منظور ترویج و تدریس معماری اسلامی، خبر داد.

مجاس شورای اسلامی

'سعدالله نصیری قیداری' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در متون فعلی دانشگاهی رشته معماری دانشگاههای ایران، معماری غرب تدریس می شود برای تغییر این رویه تصمیم گرفته شد متون دانشگاهی رشته معماری تغییر كند.
نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با حضور معاون آموزشی وزارت علوم، بحث های مختلفی در این خصوص انجام شد.
سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: در این جلسه مقرر شد این كمیسیون در بودجه سال آینده كشور بودجه لازم را برای تحقیق و پژوهش در خصوص تغییر محتوی متون رشته معماری دانشگاهها، اختصاص دهد.
نصیری قیداری با تاكید بر اینكه برای استفاده از هنر معماری اسلامی در ساخت و سازهای كشور نیاز به همكاری همه نهادها است ؛ گفت: اگر همه نهادها برای استفاده از هنر معماری اسلامی در كشور بسیج نشوند به جایی نمی رسیم.
نماینده زنجان در مجلس هشتم افزود: در جلسه امروز كمیسیون تصمیم گرفته شد منشوری تدوین و بر اساس آن مجوز ساخت به ساختمان های داده شود تا بر اساس آن معماری اسلامی رونق گیرد.
نصیری قیداری این تصمیم كمیسیون را تصمیمی كوتاه مدت دانست و خاطرنشان كرد: برای بلند مدت باید از آموزش و پرورش و دانشگاهها شروع كنیم تا برای 20 سال آینده در همه نهادها و ساخت و سازهای كشور تفكر معماری اسلامی نهادینه شود.
وی بازنگری متون معماری فعلی را یكی از این راهكارهای در نظر گرفته شده اعلام كرد و گفت: وزارت علوم مكلف شده است با همكاری وزارت راه و شهرسازی در این خصوص اقدام كند.
سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در عین حال با انتقاد از استفاده نكردن از هنر معماری اسلامی در ساخت و سازهای مدارس؛ دانشگاهها و مسكن مهر در كشور، گفت: در جلسه دیگری با حضور نماینده وزارت خانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ وزارت علوم ؛ وزارت راه و شهرسازی؛ شهردار تهران و اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات این موضوع را پیگیری خواهد شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری