امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مسئولان مترو با تفسیر تازه وارد چهارباغ عباسی می‌شوند

مسئولان مترو اصفهان با تفسیر تازه‌ای از مصوبه شورای عالی ترافیک کشور، قصد دارند دوباره خطوط مترو را از زیر خیابان چهارباغ عباسی عبور دهند. کارشناسان اخطار داده‌اند در صورت عبور تونل و خطوط مترو از این خیابان، آثار تاریخی و مدفون چهارباغ تهدید می‌شوند.


 

خبرگزاری میراث فرهنگی اعلام کرد مسئولان مترو اصفهان با تفسیر تازه‌ای از مصوبه شورای عالی ترافیک کشور قصد دارند بار دیگر مسیر خطوط مترو را از زیر خیابان چهارباغ عباسی عبور دهند.
 
"احمد امین پور"، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در این باره گفت: «در مصوبه شورای عالی ترافیک کشور تاکید شده است که مترو اصفهان در مسیر دروازه دولت، میدان امام حسین تا سی و سه پل و از سمت شمس آبادی قرار گیرد. بر این اساس مسئولان مترو تفسیر تازه‌ای از این مصوبه ارائه کردند و قصد دارند دوباره از طریق چهارباغ ادامه مسیر دهند.»
 
وی در ادامه گفت: «در تفسیر جدید مسئولان مترو آمده است هدف شورای عالی ترافیک عبور از غرب چهارباغ به منظور دسترسی به خیابان شمس آبادی بوده و به این ترتیب مترو باید از این خیابان تاریخی عبور کند.»
 
این در حالی است که شورای عالی ترافیک در مصوبه‌ای عبور مترو از خیابان چهارباغ عباسی را به علت امکان آسیب رسیدن به بناهای تاریخی و همچنین آثار مدفون در خیابان ممنوع اعلام کرده بود.
 
امین پور با بیان این مطلب که موضوع از طریق استانداری دنبال می‌شود گفت: «ما در مورد این موضوع کوتاه نمی‌آییم و اجازه عبور از چهارباغ نیز داده نمی‌شود. هم اکنون از طریق استانداری تفسیر جدید مسئولان مترو بررسی می‌شود.»
 
پیش از این بارها مخالفت کارشناسان میراث فرهنگی با عبور مترو اصفهان اعلام شده بود و برخی معتقدند که مسئولان مترو با نظرات کارشناسی ارائه شده مخالف هستند.
 
بر اساس این نظرات، خطری جدی برخی آثار مدفون در زیر خیابان چهارباغ از جمله آب نماهای صفوی و همچنین مدرسه چهارباغ را که از آثار مهم صفوی کشور محسوب می‌شود ،تهدید می‌کند.

 

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری