0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

مجری آموزشی برای مبحث‌ ۱۹‌مقررات ملی ساختمان

علی ابراهیمی


بهینه‌سازی‌ و صرفه‌جویی در مصرف انرژی موضوعی است كه در سیاستگذاری‌‌های اقتصادی كشور بر آن تاكید شده است.
 در شرایطی كه برای پرداخت حامل‌های انرژی هر ساله در بودجه كشور یارانه‌های هنگفتی پرداخت می‌شود، بخش عمده‌ای از این یارانه‌ها به‌دلیل مصرف بی‌رویه و یا استاندارد نبودن وسایل انرژی‌بر مانند خودروها به هدر می‌رود شاید بتوان تصمیمات دولت در زمینه سهمیه‌بندی مصرف سوخت خودروها و رویكرد اخیر در طرح تحول اقتصادی دولت برای پرداخت نقدی و هدفمند كردن یارانه‌ها به ویژه یارانه‌های انرژی را اقدامی در این چارچوب ارزیابی كرد.

 از سوی دیگر بخشی از انرژی حاصل از سوخت‌های حرارتی كه با پرداخت یارانه‌های كلان تامین شده به هنگام مصرف در ساختمان‌ها هدر می‌رود.

بر این اساس در چند سال اخیر وزارت مسكن و شهرسازی اجرای مقررات ملی مبحث 19ساختمان را با هدف جلوگیری از هدر رفتن و مصرف بهینه انرژی در ساختمان مورد توجه قرار داده است. تازه‌ترین اخبار از معرفی شركت بهینه‌سازی مصرف سوخت توسط دفتر تدوین و ترویج مقررات ملی ساختمان وزارت مسكن و شهرسازی به‌عنوان مجری آموزش مبحث ‌ ۱۹‌مقررات ملی ساختمان حكایت دارد.

روابط عمومی این شركت با اعلام این خبر عنوان كرده است، با آموزش موفق بیش از 7 هزار نفر از مهندسان و دست‌اندر كاران ساخت و ساز ساختمان، این شركت به‌عنوان مجری آموزشی دوره‌های مبحث‌ ۱۹‌مقررات ملی ساختمان به سازمان‌های مسكن و شهرسازی سراسر كشور جهت تاثیر در پروانه‌های اشتغال مهندسان عضو نظام مهندسی كشور معرفی شد.

براساس این گزارش، تاكنون بیش از 7 هزار نفر از مهندسان نظام مهندسی در سراسر كشور در دوره‌های آموزشی مبحث ‌ ۱۹‌مقررات ملی ساختمان شركت بهینه‌سازی‌ به‌صورت رایگان آموزش دیده‌اند و هم اكنون نیز دوره آموزش 5 هزار نفر در شهرهای مختلف كشور آغاز شده است.

دوره‌های آموزشی مبحث ‌ ۱۹‌مقررات ملی ساختمان به‌صورت رایگان و تحت حمایت شركت بهینه‌سازی مصرف سوخت جهت آشنایی و آموزش دست‌اندركاران و متخصصین فعال در بخش ساختمان با مقوله كیفیت مصرف انرژی و روش‌های بهسازی در ساختمان‌های كشور به اجرا درمی‌آید.

مهم‌ترین هدف از برنامه آموزشی تهیه شده در این دوره‌ها، آموزش نحوه تكمیل چك لیست انرژی ساختمان مطابق با مبحث ‌ ۱۹‌مقررات ملی ساختمان به مهندسان طراح و ناظر فعال در بخش ساختمان و آشنا شدن آنها با نحوه طراحی بهینه ساختمان، استفاده از مصالح نوین و مناسب جهت صرفه‌جویی انرژی ساختمان است. همچنین شركت بهینه‌سازی مصرف سوخت برای كسانی كه دوره‌های آموزشی را با موفقیت بگذرانند، گواهی صادر می‌كند.

همشهری

 

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری