0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


آرت نیوز پیپر: از ژانویه 2004 موزه لوور تمام درآمد خود از طریق فروش بلیت را، كه پیش از این 45 درصد آن به دولت تعلق می گرفت در اختیار خواهد داشت و بعد از این تلاش خواهد كرد با تغییر سیاست هایش در نمایش آثار هنری حامیان مالی بیشتری را جذب نماید.


این قسمتی از مجموعه اصلاحاتی است كه ژان ژاك آیلاگون وزیر فرهنگ فرانسه از سال 2001 برای مراكز فرهنگی هنری در نظر گرفته است. این اصلاحات هم اكنون مورد بحث و مجادله پارلمان فرانسه قرار گرفته اصول اساسی این اصلاحات عبارت است از اعطای آزادی بیشتر به موزه ها برای كسب درآمد بیشتر از طریق فروش بلیت، اعطای مسئولیت كامل در رابطه با برپایی نمایشگاه و اختیار تام در زمینه سیاستگذاری های كاری این موزه ها.قانونی كه در ماه مه گذشته تصویب شد به لوور این اجازه را می دهد تا اداره كامل این مكان فرهنگی و هنری را برخلاف گذشته در دست بگیرد و هانری لویرت مدیر این موزه پس از این اختیار كامل حتی در مورد استخدام كارمندان رسمی موزه كه پیش از این توسط دولت به كار گرفته می شدند، خواهد داشت. استعفای اخیر ژان پیر كوزن سرپرست دپارتمان نقاشی لوور به عنوان اعتراض برداشت شد و نشانگر مخالفت او با این اصلاحات بود.

این اصلاحات برای كلیه موزه ها و مراكز فرهنگی كشور برقرار خواهد شد. و بر طبق آن قرار است هر موزه ای كمیته ای راهبردی به ریاست مدیران خود موزه تشكیل دهد و به زودی كار جذب سرمایه را آغاز نماید.برای كمك به روند كاری موزه ها، قانون جدیدی تصویب شده كه برطبق آن شركت هایی كه از موزه های هنری فرانسه حمایت مالی نمایند مشمول معافیت های مالیاتی خواهند شد. بر همین اساس لوور امسال یك مجموعه نه تایی از نقاشی های نقاش شهیر قرن هجدهم فرانسه ژان باتیست اودری را فروخت. موزه های دیگر پاریس در تعقیب روند لوور می توانند از تاریخ اول ژانویه 2004 خودمختارانه قیمت بلیت خود را بالا ببرند و به فروش آثار هنری خود برای به دست آوردن بودجه دست بزنند.بدین ترتیب از آغاز سال 2004، لوور می تواند به نمایشگاه هایش همچون منبع درآمد بنگرد و قراردادی سه ساله با دولت فرانسه منعقد سازد. براساس این توافق طی مدت سه ساله تنها 5/6 میلیون پوند اعتبار از دولت دریافت می كند و باقی نیاز خود را از بالا بردن قیمت بلیت و فروش آثار هنری موجود تأمین كند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری