امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
لندن میزبان المپیک 2012 شد

کمیته بین المللی المپیک در جلسه خود در سنگاپور، شهر لندن را بعنوان میزبان بازیهای المپیک سال 2012 انتخاب کرده است.


رای گیری نهائی بین دو کاندیدای نهائی یعنی پاریس و لندن بود. و همواره گفته میشد که پاریس رقیب عمده لندن درانتخاب نهائی خواهد بود.
در چندین دور رای گیری کاندیداها یکی پس از دیگری کنار گذاشته شدند و تنها پاریس و لندن باقی ماندند.

 

همانطور که قبلا هم تصور میشد اول مسکو حذف شد و پس از آن نیویورک و بدنبال آن مادرید کنار گذاشته شدند و درنتیجه انتخاب دشوار بین لندن و پاریس میبایستی انجام میگرفت.

باید گفت که تبلیغات برای انتخاب پاریس در ابتدا چشمگیر و جالب توجه نبود اما بتدریج این تبلیغات تحرک زیادی پیدا کرد تا آنجا که در روزهای آخر قبل از رای گیری شانس انتخاب پاریس بسیار زیاد شده بود.

نقطه ضعف لندن عدم کارآئی شبکه حمل ونقل عمومی این شهر در مقایسه با سایر شهرهای متقاضی میزبانی المپیک بود و فعالیت زیادی برای رفع این نگرانی صورت گرفت.

تسهیلات ورزشی که برای شرق لندن پیشنهاد شده بسیار چشمگیر بود و هیئتی که از لندن به ریاست "سباستین کو" قهرمان دوی سابق بریتانیا به سنگاپور رفته بود توانست از طریق سخنرانی ها و تبلیغات مفصل کمیته ملی المپیک را متقاعد کند که لندن بهترین محل برای برگزاری مسابقات المپیک سال 2012 است.

 
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری