0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون میراث فرهنگی استان کرمان بر لزوم همکاری مردم و مسئولان برای حفظ بافت تاریخی کرمان تاکید کرد و گفت: با وجود بیش از 50 هزار اثر تاریخی در کرمان میراث فرهنگی برای مرمت این آثار با کمبود بودجه مواجه هست.

00

 

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن موحدی در نشست مشترک با شهردار منطقه یک کرمان با بیان مطلب فوق گفت: باید از فرصت های موجود استفاده کنیم و با همکاری و هماهنگی لازم شهری با معماری زیبا برای گردشگران به ارمغان بیاوریم.

وی افزود: امید است همکاریهای آتی این دو دستگاه الگویی برای دیگر دستگاهها باشد چرا که حفظ میراث فرهنگی همکاری همه ارگانها و به ویژه مردم را می طلبد.

بازار کرمان

موحدی بابیان اینکه استان کرمان جزء پنج استان تاریخی کشور به حساب می آید و از نظر بافت قدیم دارای مساحت وسیعی است، افزود: استانهای یزد، کرمان و کاشان به علت کویری بودن دارای سازه های خشت و گلی هستند لذا باید معماری های قدیم و جدید با هم هماهنگی لازم را داشته باشند.

وی بافت قدیم کرمان را بسیار ارزشمند خواند واظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی آمادگی لازم را برای همکاری با مالکین در رابطه با حفظ خانه های تاریخی و بافت قدیم را داراست.

بازار کرمان

معاون میراث فرهنگی استان کرمان تصریح کرد: این اداره کل می تواند 50 درصد از هزینه های تعمیرات را برعهده گیرد که متاسفانه تاکنون مالکین همکاری های لازم را با ما نگرده اند.

وی تصریح کرد: بازار بزرگ کرمان از لحاظ قدمت چیزی از بازارهای دیگر کشور کم ندارد و شایسته ثبت جهانی است.

بازار کرمان

موحدی ادامه داد: رسیدن به این هدف منوط به همکاری ادارات ونهادهای زیربط و بخصوص کسبه بازارهست که امیدوارم این عزیزان ما را در این مسیر یاری نمایند.

وی افزود: استان کرمان دارای 50 هزار اثر تاریخی هست که متاسفانه این اداره کل بودجه کافی را برای مرمت این تعداد آثار را دارا نیست.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری