0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی قم با محمد دلبری شهردار قم بر لزوم همکاری درباره توسعه معماری اسلامی در ساخت و سازهای شهری تاکید شد.

13900816121748 PhotoAn

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، شهردار قم در این دیدار با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیار خوبی به لحاظ وجود معماری اسلامی در استان قم وجود دارد، تاکید کرد: با وجود چنین ظرفیت‌هایی سزاوار نیست که ما به سراغ دیگران برویم.  محمد دلبری تصریح کرد: آماده همکاری در این زمینه و انعقاد تفاهم نامه با جهاد دانشگاهی هستیم.  شهردار قم تاکید کرد: جهاد دانشگاهی به علت داشتن نیات خیر در کارهایش توانسته در عرصه‌های مختلفی که ورود پیدا کرده موفق باشد.  وی تصریح کرد: در مجموعه جهاد دانشگاهی رویکرد علمی و توجه به معماری اسلامی و ایرانی اصیل و ظرفیت بالقوه‌ای وجود دارد که شهرداری می‌تواند با آن تعامل خوبی داشته باشد.  وی اظهار داشت: جهاد دانشگاهی در هر عرصه‌ای که ورود پیدا کرده است به علت داشتن نیات خیر نتایج مثبتی در پی داشته است که جای شکرگزاری دارد.  شهردار قم ادامه داد: ما آمادگی همکاری با جهاد دانشگاهی داریم و لازم است پیش نویسی برای انعقاد تفاهم نامه با این نهاد تدوین شود.  وی از ایجاد شورای پژوهشی در شهرداری خبر داد و از مسئولان جهاد دانشگاهی خواست تا در این زمینه با شهرداری همکاری داشته باشند.  دلبری با استقبال از تشکیل اتاق فکر شورای شهر از سوی جهاد دانشگاهی به طرح ساماندهی پیاده‌روهای خیابان طالقانی اشاره و تصریح کرد: در صورت تامین بودجه این طرح در سال جاری اجرای آن به جهاد دانشگاهی واحد قم واگذار می‌شود و در صورتی که در بودجه امسال تامین اعتبار نشود سال آینده در بودجه گنجانده می‌شود و در صورت داشتن بازخوردهای مناسب در سطح شهر تعمیم خواهد یافت.  وی با اشاره به برخی طرح‌های عمرانی در شهر و انتقاد از عدم رعایت معماری اسلامی و ایرانی اظهار کرد: این پروژه‌ها می‌تواند به عنوان نماد معماری اسلامی و ایرانی به جهان معرفی شود اما کوتاهی‌ها و بی‌سلیقگی‌هایی در آن صورت گرفته است.  وی افزود: در قم با وجود این همه اصالت در معماری اسلامی و ایرانی شایسته نیست طرح‌ها بدون رعایت معماری اسلامی و ایرانی ساخته شود.

 

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری